کاهش 20 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان

سیستان / به گزارش رکنا، ایوب کرد با بیان اینکه کاهش ترددهای این مدت تحت تاثیر شیوع ویروس کروناست، اظهار داشت: با توجه به روند صعودی ابتلاء به کرونا در جامعه، توصیه همه مسئولان و دست اندرکاران به مردم ماندن در خانه و کاهش تردد است.

وی افزود: سرعت متوسط تردد در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان در مدت مذکور 82 کیلومتر بر ساعت بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 کیلومتر بر ساعت افزایش سرعت مشاهده می‌شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس اعلام کارشناسان مدیریت راه های استان بیشترین سرعت غیرمجاز ثبت شده این مدت به محورهای خاش – سراوان و بالعکس و میرجاوه – زاهدان اختصاص دارد.

کرد گفت: همچنین پرترددترین محورهای مواصلاتی حوزه تحت پوشش این اداره کل نیز در 6 ماه نخست سال جاری زابل – هیرمند و بالعکس و زهک – مرز میلک و بالعکس بوده است.

وی با بیان اینکه گشت های نظارتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این برهه در کنار ستاد پیشگیری از کرونا برای حفظ سلامت هموطنان گرامی مشغول فعالیت است، خاطر نشان کرد: تلفن گویای ۱۴۱، درگاه اینترنتی 141.ir و نرم افزار موبایلی141 به عنوان ابزارهای ارتباطی شهروندان جهت اطلاع یابی از آخرین وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، شرایط آب و هوایی، انسداد و رخدادهای جاده ای است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟