فقط یک هشتم مالکان خودرو در سمنان عوارض به شهرداری می‌پردازند

شهرداری / به گزارش رکنا، روح الله سالار ابراز داشت: ۴۰ تا ۵۰ درصد مالکان خودرو در این شهر از پرداخت عوارض خودرو بی‌اطلاع هستند.

وی ادامه داد: مالکان خودروها در صورت پرداخت نکردن عوارض خودرو ۲۴ درصد مبلغ عوارض سالانه جریمه می‌شوند که این جرائم غیرقابل بخشودگی است و مالکان خودرو معمولا زمانی که اقدام به فروش خودرو می‌کنند از پرداخت عوارض خودرو اطلاع پیدا می‌کنند.

وی بیان کرد: کمک رسانه در اطلاع‌رسانی در زمینه لزوم پرداخت عوارض خودرو نقشی مهم در افزایش پرداخت عوارض دارد و انتظار می‌رود رسانه در این زمینه بیش از پیش اطلاع‌رسانی کند.

سرپرست مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری سمنان تصریح کرد: براساس برآوردها ۱۰ تا ۲۰ درصد مالکان خودرو در شهرسمنان عوارض سالانه خودرو را پرداخت می‌کنند.

وی یادآور شد: مالکان خودرو با مراجعه به دفاتر پیشخوان در شهر سمنان می‌توانند نسبت به پرداخت عوارض سالانه خودرو اقدام کنند.

سالار خاطرنشان کرد: مالکان خودروهای شخصی، دولتی و ناوگان حمل و نقل عمومی و موتورسیکلت‌ها مشمول پرداخت عوارض می‌شوند.

سرپرست مدیریت تشخیص و وصول درآمد شهرداری سمنان تاکید کرد: پرداخت به موقع عوارض شهرداری را در ارتقای خدمات شهری کمک می‌کند و انتظار می‌رود آحاد جامعه با پرداخت به موقع عوارض برای توسعه و آبادانی شهر کمک کنند. عوارض خودرو براسای قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟