تخلفات شهرداران و شوراها به یک دهم درصد هم نمی‌رسد

شهرداری / به گزارش رکنا، مهدی جمالی نژاد اظهار داشت: با توجه به جمعیت آماری بالای فعالان این بخش و تنوع در فعالیت های آنها بعضا مشکلاتی در این حوزه ها ایجاد می شود اما این بسیار محدود است.

وی افزود: ۳۵۰ ماموریت مختلف در شهرداری ها وجود دارد که شوراها باید نظارت، بررسی و مراقبت کنند.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۲۵ هزار نفر به عنوان عضو شورای اسلامی در کشور فعالیت می‌کنند.

جمالی نژاد با بیان اینکه نباید نگاه منفی به شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشیم، گفت: بعضا دیده شده که به همین تخلفات عده ای بسیار معدود، به جایگاه شوراها بی احترامی می شود.

وی با تاکید بر اینکه البته حتی اگر یک نفر نیز در این جایگاه تخلف داشته باشد، زیاد است، اظهار داشت: برای انتخابات آینده باید تلاش کنیم که هیچ فردی که دارای رویکرد متخلفانه است وارد این حوزه نشود.

خسارات کرونا تداوم دارد

وی با بیان اینکه خسارات کرونا در بحث شهری و روستایی هنوز تداوم دارد، گفت: این بیماری به صورت مستقیم و غیرمستقیم خسارت سنگینی را به درآمدهای شهری وارد کرده است و همچنین هزینه های شهری را بسیار بالا برده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اظهار داشت: در این ایام ساخت و سازها بسیار محدود شده است که این امر نیز موجب کاهش درآمدهای شهرداری ها شده است.

جمالی نژاد اظهار داشت: برای توسعه شهرهای کوچک با جمعیت زیر ۵۰ هزار نفر در زمینه عمرانی و حقوقی کمک هایی خواهیم کرد اما کلانشهرها باید خود اقداماتی انجام دهند تا درآمد حاصل کنند و نباید بگذارند قطار ساخت و ساز در آنها متوقف شود.

اشتغال در روستا مانایی ایجاد می کند

معاون وزیر کشور با بیان اینکه اگر در روستاها اشتغال نباشد جوانان انگیزه ای برای ماندن نخواهند داشت، افزود: تمامی دستگاه ها باید کمک کنند تا اشتغال در روستاها رونق بگیرد.

جمالی نژاد افزود: با توجه به اینکه قیمت زمین در کلانشهرها و شهرهای بزرگ افزایش یافته است تا حدودی جمعیت به سمت شهرهای کوچک و روستاها مهاجرت معکوس کرده اند اما اکنون آماری از این جابه جایی ها در دست نداریم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه استان خراسان شمالی در شاخص های توسعه از میانگین کشوری عقب است، اظهار داشت: علاوه بر تخصیص ۶ هزار میلیارد ریال برای تقویت تجهیزات و امکانات شهرداری های این استان، سبد متنوعی از تسهیلات نیز در نظر گرفته شده است تا باعث ارتقای شاخص ها در زمینه های مختلف شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟