لزوم آمادگی ١٠٠ درصدی همزمان با شروع فصل بارش ها

پایتخت / به گزاش رکنا، محمود کلهری، گفت: در برنامه‌های تدوین شده از یکسو ،فرصت‌ها، ظرفیت‌ها، ابزار و امکانات و از سوی دیگر، چالش‌ها و نیازمندی‌ها لحاظ شود.

وی افزود: دستیابی به اهداف، نیازمند داشتن برنامه‌ای هدفمند، کاربردی و عملیاتی است. تهران شهری برای همه است و این مهم به معنای آن است که عدالت در دسترسی و برخورداری از امکانات باید برای همه شهروندان فراهم‌ شود و این مهم جز با برنامه‌ریزی دقیق و اصولی امکان‌پذیر نیست.

شهردار منطقه ۵ بر اهمیت ‌فراهم‌ کردن بسترهای مشارکت مردم تاکید کرد و افزود: مشارکت مردم در امور، اتفاقی نیست. برای جلب مشارکت مردم و افزایش اعتماد عمومی باید هدفمند حرکت کرد. در این زمینه نقش شورایاران قابل اهمیت است.

وی براهمیت پروژه‌های محله‌محور تاکید کرد و اظهارداشت: در پروژه‌های محله‌محور باید نظر مردم، ذینفعان و شورایاران تامین شود تا دستاوردهای این مهم برای مردم حلاوت و شیرینی حداکثری داشته باشد.

شهردار منطقه ۵ اظهارداشت: با فساد به شدت، مخالف هستم و برخورد قاطع می‌کنم. کار دستگاه‌های نظارت بسیار حساس و خطیر است. اقدام‌های دستگاه‌های نظارت باید پیشگیرانه باشد تا مچ‌گیری.

کلهری خطاب به معاونان ومدیران خود گفت: تحت هیچ شرایطی تحت‌فشار، اقدامی انجام ندهید چه در رابطه با پست دادن، چه جابجایی نیروها و چه سایر امور.

شهردار منطقه ۵ درباره پروژه‌های عمرانی هم گفت: در موضوع پروژه‌های عمرانی باید مطالبه و نیاز مردم درنظرگرفته شود و این مهم در پروژه‌های محله‌محور، به طور ویژه لحاظ شود.

وی افزود: علاوه براین، انجام و اجرای پروژه‌های عمرانی با مطالعه دقیق و بررسی‌های فنی صورت گیرد و کمیته فنی تشکیل و موارد صورت‌جلسه شود تا پروژه‌ها صحیح و اصولی اجرا شود.

کلهر گفت: در موضوع پروژه‌ها، باید نظارت دقیق کنید تا اقدامات، به بهترین شکل و به نحو کاملا مطلوب اجرا شود، چرا که مردم ما را با اقدام‌ها و فعالیت‌هایمان، قضاوت می‌کنند و رضایتمندی مردم بسیار اهمیت دارد.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: منابع محدود است، اما در عین حال، باید حداکثر بهره برداری، حاصل شود. غافلگیرشدن، قابل پذیرش نیست و کاملا بی معناست

کلهری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به فرارسیدن فصل بارش، باید آمادگی صددرصدی داشته باشیم، غافلگیرشدن، قابل پذیرش نیست و کاملا بی‌معناست.

وی افزود: لایروبی کانال‌ها و انهار به‌درستی انجام و گلوگاه‌ها بررسی دقیق شود. معاونت عمران با نواحی، درباره نقاط آبگیر و آب‌ماندگی‌ها، به تفکیک بررسی‌های دقیق داشته باشند و برای این مهم برنامه‌های کوتاه و بلندمدت داشته باشند.

کلهری خطاب به معاونان گفت: به نواحی نگاه ویژه ای داشته باشید چرا که رفتار، برخورد و عملکرد نواحی، ویترین اقدام‌های ماست.

کلهری به معاونان و مدیران توصیه کرد: به سمت بهینه کردن هزینه‌ها حرکت کنید. در ارزیابی عملکردها دقت کنید. آمار دقیق ارائه دهید. غلو نکنید و صداقت و راستگویی، پاکدستی و کار برای رضای خدا و رضایتمندی مردم را در سرلوحه کارها، قرار دهید. مهم‌ترین سرمایه یک مدیر، نیروی انسانی همدل و همراه است و موفقیت و پیشرفت هرمجموعه ای جز با همراهی و همدلی کارکنان باانگیزه، علاقه‌مند و دلسوز، ممکن نیست.

کلهری تاکید کرد: فرصت‌ها زودگذر است . هیچ فرصتی را برای خدمت به مردم از دست ندهید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟