بهره گیری از ظرفیت های سامانه 1888 در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد

به گزارش رکنا، پیروز حناچی روز سه شنبه مورخ ۹۹/۷/۱۵ در جلسه ارتباط مستقیم با شهروندان از طریق 1888 با اشاره به قانون سوت زنی گفت: مرکز نظارت همگانی 1888 در بحث شفافیت و برخورد با فساد مورد توجه و تمرکز است و در لایحه حمایت و صیانت از افشاگران فساد نیز از ظرفیت های این مرکز استفاده خواهیم کرد.

شهردار تهران همچنین با تاکید ویژه بر ضرورت حساسیت رسیدگی به پیام ها و خواسته های مردمی منعکس شده از طریق سامانه 1888 تصریح کرد: کاهش حساسیت مدیران ارشد و حوزه های اجرایی در رسیدگی و پیگیری پیام های 1888 و 137 می تواند به ناامیدی شهروندان از مدیریت شهری منجر شود.

حناچی تاکید کرد: همه مدیران شهرداری تهران وظیفه دارند نسبت به این موضوع حساسیت نشان دهند و در صورتیکه انجام خواسته های برخی شهروندان در کوتاه مدت میسر نبود، باید پاسخ های قانع کننده و رضایت بخش به پیام ها داده شود.

وی در ادامه با اشاره به ارائه گزارشهای فصلی از سامانه های 137 و 1888 در جلسات شورای معاونین خاطر نشان کرد: پس از طرح این گزارشها مناطقی که دارای ضعف هستند تذکر گرفته و علت فراوانی پیام در حوزه های مختلف نیز بررسی می شود.

حناچی در پایان افزود: طی دو سال گذشته گلایه مندی شهروندان از حوزه شهرسازی به موضوعات دیگر سوق پیدا کرده که نشان دهنده کار موثر در این حوزه است. بررسی های مستمر برای کاهش نارضایتی یا گلایه مندی مقطعی مردم انجام می شود و علاوه بر این بررسی، وضعیت پیام های سامانه های 137 و 1888 را نیز مورد ارزیابی قرار می دهیم .

در این جلسه علاوه بر شهردار تهران، معاونین شهردار و برخی از مدیران کل سازمان ها، شرکت ها، ادارات نیز حضور داشتند و پاسخگوی تماس های شهروندان بودند که قریب به۶۰۰ تماس از شهروندان دریافت و پاسخگویی شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟