آخرین وضعیت پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها از سوی سازمان بیمه سلامت

بیمه / به گزارش رکنا، محمد مهدی ناصحی، در خصوص آخرین وضعیت پرداختی مطالبات سال ۹۸ مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد، گفت: مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی تا آذرماه تسویه و علی الحساب دی ماه نیز پرداخت شده است. بنابراین مانده مطالبات سازمان در این بخش حدود ۲.۵ ماه است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه مطالبات سال ۹۸ سطح یک روستاییان از محل اعتبارات صندوق سازمان تسویه شده و یک‌ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز معادل اعتبارات اختصاص یافته از وزارت بهداشت پرداخت شده است، افزود: مطالبات موسسات غیر دولتی دانشگاهی شامل موسسات خیریه، خصوصی، غیردولتی و... و. در داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها به میزان ۱۱ ماه پرداخت شده و مطالبات سایر موسسات شامل مطب‌ها، موسسات پاراکلینیک، پرتو پزشکی و... و. نیز مطالبات پزشکان خانواده شهری تسویه شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به پرداخت مطالبات سال ۹۹ توسط بیمه سلامت گفت: مطالبات موسسات دولتی دانشگاهی برای فروردین و اردیبهشت ماه تسویه و علی الحساب خردادماه نیز پرداخت شده است، همچنین علی الحساب مطالبات سطح یک روستاییان از محل اعتبارات صندوق سازمان تا شهریورماه و از محل یک‌ درصد مالیات بر ارزش افزوده معادل اعتبارات اختصاص یافته از وزارت بهداشت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مطالبات موسسات غیردولتی دانشگاهی برای داروخانه، بیمارستان ها و سایر تا تیرماه پرداخت شده است و علی الحساب پزشک خانواده شهری تا مردادماه پرداخت شده و بزودی علی الحساب تا شهریورماه نیز پرداخت می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، ناصحی افزود: مطالبات درحوزه نسخه الکترونیک نیز به میزان ۹۰ درصد علی الحساب مردادماه پرداخت شده و پرداخت علی الحساب شهریورماه نیز در دستور کار سازمان قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟