اسپری بینی می‌تواند با کرونا مقابله کند

کرونا / به گزارش رکنا، آزمایش محلول اسپری بینی نشان داده که اسپری بینی می‌تواند ۹۶٪ از تکثیر ویروس کرونا در بینی جلوگیری کند.

اسپری بینی سال هاست که از بیماران در مقابل ویروس‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا محافظت می‌کند اما اکنون روشن شده که اسپری بینی برای مقابله با کرونا نیز مفید است.

اسپری ساخته شده با ترکیب مصنوعی و با نام «INNA-۰۵۱» قرار است ظرف ۴ ماه آینده وارد آزمایش‌های بالینی شود. نتایج نخستین آزمایش‌ها روشن کرد که اسپری می‌تواند ویروس را تا ۹۶ درصد در بینی و گلو کاهش داده و خطر عفونت و التهاب را به شدت بکاهد.

گفتنی است در صورت اعلام نتایج نهایی این اسپری بر بدن می‌تواند از آن برای بیمارانی که حال وخیمی دارند و یا سن شان بالاست استفاده کرد.

اسپری INNA-۰۵۱" توسط یک شرکت استرالیایی ساخته شده و برای اولین بار عملکرد مولکولی بر سلول‌های مخاطی پوشاننده گلو و بینی خواهد داشت و انبوهی از گلبول‌های سفید را در این دو منطقه بیشتر جذب کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

دکتر «کریستف دیمایسون» از تیم تحقیقاتی ملبورن در این باره گفت: از نتیاج بدست آمده شگفت زده شدیم. با تقویت سیستم ایمنی در مخاط بینی و گلو می‌توانیم کرونا را ریشه کن کنیم. تاکنون آزمایش روی حیوانات انجام شده و پاسخ کاملا مثبت بوده و اگر این روش در انسان نیز پاسخ دهد با سرعت کرونا را نابود خواهیم کرد و سرعت انتقال نیز متوقف خواهد شد.

پروفسور روبرتو سولاری" مشاور و متخصص سیستم تنفسی کالج لندن در این باره گفت: این روش درمانی پیشرفتی قابل توجه است. اسپری INNA-۰۵۱ با استفاده از مولکول‌های مصنوعی قادراست به شکل قابل توجهی کرونا را کاهش دهد و این توانایی اکنون هیچان انگیز به نظر می‌رسد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟