احتمال ترکیب دیگر بیماری های ویروسی با کرونا

کرونا / به گزارش رکنا، کرونا در تمامی استان‌های کشور شدت گرفته است. از سوی دیگر کاهش دما نیز در افزایش شیوع دیگر بیماری‌های عفونی تاثیر دارد. این مقوله می‌طلبد تا افراد بیش از پیش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوشا باشند.

سرعت انتقال کرونا افزایش یافته است

مینو محرز، عضو کمیته مقابله با کرونا، درباره اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا باعث مصونیت فرد برابر ابتلا به کرونا می‌شود یا نه؟ گفت: ویروس کرونا و آنفلوآنزا هیچ ربطی به یکدیگر ندارند تزریق واکسن آنفلوآنزا بدن را برابر این ویروس مصون نگه می‌دارد.

او درباره علائم جدید ویروس کرونا افزود: این ویروس در خرداد ماه جهش یافته و قدرت سرایت آن افزایش داشته، اما شدت آن روی ابتلا به بیماری تاثیر ندارد.

این پزشک عفونی با بیان اینکه احتمال وجود دارد افراد به‌طور همزمان به آنفلوآنزا و کرونا مبتلا شوند، ادامه داد: امکان ابتلای همزمان یک فرد به این دو بیماری وجود دارد. برای جلوگیری از این قضیه افراد باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

محرز تصریح کرد: افراد با زدن ماسک و رعایت اصول بهداشتی می‌توانند خود را برابر کرونا و دیگر بیماری‌های عفونی مصون نگهدارند. برای مثال نیمکره جنوبی فصل زمستان را فقط با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گذرانده و توانسته جلوی ابتلا و سرایت کرونا و دیگر بیماری های ویروسی و عفونی را بگیرد.

تمامی استان‌های کشور در شرایط نامناسب

محرز درباره وضعیت سلامتی جامعه در فصل سرما گفت: تمامی استان‌های کشور از شرایط نامناسب برخوردار هستند. اگر شرایط به این شکل باشد، طبیعتا ویروس‌های دیگر هم با کرونا ترکیب شده و سلامت جامعه را با خطرات متعدد مواجه می‌کند. با این تفاسیر پاییز و زمستان سختی در پیش است.

به گفته او ویروس آنفلوآنزا، کرونا و دیگر ویروس‌های مخصوص فصل زمستان نیز منجر به بروز عفونت می‌شوند و باید دانست که بسیاری از ویروس‌های فصل سرما با علائم بیماری‌های تنفسی همراه است.

محرز با بیان اینکه افرادی که کرونا گرفته و بهبود یافته‌اند، دوباره و سه باره به این بیماری مبتلا می‌شوند، افزود: آنتی‌بادی ترشح شده کرونا دائمی نیست و به‌طور متوسطه سه ماه دوام دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟