تراز هزینه‌ها و منابع سازمان تامین اجتماعی مثبت است

تامین اجتماعی / به گزارش رکنا، عادل دهدشتی روز یکشنبه ۱۳ مهر در آیین تودیع و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی اظهار کرد: بالغ بر ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور از تامین اجتماعی خدمات دریافت می‌کنند، در شرایط امروز یکی از مهمترین فاکتورها و مولفه‌های سازمان، منابع و مصارف است که در یک سال اخیر در این خصوص تلاش های زیادی صورت گرفته است‌.

وی افزود: علیرغم افزایش چشمگیر هزینه‌ها در ۶ ماهه ابتدایی سال جاری، سازمان تامین اجتماعی هم اکنون هیچ مطالبه‌ و بدهی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ندارد و بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان مطالبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بخش خصوصی پرداخت شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: همچنین از ابتدای امسال میزان مصارف و هزینه ماهانه سازمان تامین اجتماعی بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که تمامی این هزینه‌ها از محل منابع این سازمان تامین می‌شود.

دهدشتی در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد: این مطالبه به حق، سال گذشته محقق شد که اقدام موثر و مناسبی جهت توزیع عادلانه منابع به حساب می‌آید.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: سازمان تامین اجتماعی مجموعه بسیار بزرگ و سرمایه ملی است که بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد؛ با توجه به گستردگی این سازمان و بهره‌مندی آحاد جامعه از آن، می‌طلبد که بیش از پیش مورد توجه باشد.

علی اکبر کریمی افزود: این سازمان به امانت در اختیار ما قرار دارد و هر تصمیمی که امروز سبب به خطر افتادن آینده این صندوق شود خیانتی در حق نسل‌های آینده خواهد بود.

وی ادامه داد: در همین راستا حمایت از این صندوق مورد توجه مجلس بوده و باید در حوزه تدوین قوانین و برنامه های توسعه، این سازمان بیش از پیش مورد توجه و حمایت باشد.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیحان در مجلس شورای اسلامی گفت: میزان بدهی دولت به این سازمان بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است که نشان می‌دهد دولت بار سنگینی بر دوش این سازمان قرار داده و ممکن است آینده صندوق به خطر بیفتد.

کریمی اضافه کرد: امسال واگذاری سهام تعدادی از شرکت های دولتی به میزان ۳۲ هزار میلیارد تومان در هیئت دولت تصویب شد که با این اقدام بخشی از بدهی های دولت به سازمان پرداخت شد.

معاون اقتصادی استاندار مرکزی نیز افزود: تامین اجتماعی بزرگترین نهاد خدمت رسانی است که در شرایط فعلی اقتصادی به سبب مشکلات حوزه تولید، در تامین اعتبارات با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

سعید فرخی بیان کرد: بیمه تامین اجتماعی باید انتظارات تولیدکنندگان و عامه مردم را برآورده کند، ارائه خدمت در این سازمان از درمان تا بازنشستگی است.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در زمینه رضایتمندی مردم از بیمه رتبه ۱۸ در کشور را داشته، اما در سه فصل گذشته با ارائه خدمات مطلوب رتبه نخست در کشور را کسب کرده است.

در این مراسم از زحمات محمدرضا بیدهندی تجلیل و علیرضا حسینی به‌عنوان مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی معارفه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟