بیش از 20 هزار سنندجی غربالگری  کرونا شدند

کرونا / به گزارش رکنا، دکتر آرزو فلاحی روز یکشنبه در گفت و گوی خبری به تاثیر خدمات این مراکز در پیشگیری از شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: مراکز ۱۶ ساعته تست‌گیری کرونا و انجام غربالگری مرحله سوم فعال است و مردم با همکاری مناسب با این مراکز می‌توانند در پیشبرد اهداف حوزه سلامت موثر باشند.

وی از افزایش روند برنامه‌های بازدید و نظارت بر فعالیت مراکز خصوصی و دولتی با توجه به ظهور موج سوم کرونا نیز خبر داد و افزود: در پی شروع موج سوم کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، فعالیت‌های نظارتی و بازرسی اکیپ‌های ضربت مرکز بهداشت سنندج با همکاری و همراهی نیروی انتظامی، سازمان صمت و اداره نظارت بر اصناف با افزایش نظارت‌ها وحساسیت بیشتر از پیش استمرار دارد.

فلاحی اضافه کرد: در طی چهار روز گذشته، ۵۴ اداره و صنوف مختلف شامل رستوران، اغذیه فروشی، سوپرمارکت، عرضه خشکبار، خبازی، آرایشگاه و برخی پارک‌های سطح شهر از سوی تیم‌های نظارتی مورد بازرسی قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه طی این بازدید ها ضمن آموزش ورعایت پروتکل‌ها بهداشتی تعداد ۱۱ اخطاریه بهداشتی به اماکن خاطی صادر شده است، ادامه داد: از این تعداد ادارات یک مورد و سایر صنوف ۱۰ مورد اخطاریه جهت رفع سریع نقایص موجود دریافت کردند.

فلاحی با بیان اینکه در خصوص تعداد ۹ اخطاریه صادر شده اخیر و ۱۰ مورد شکایات مردمی پیگیری‌های لازم صورت گرفته است، یادآور شد: ۲ مورد رستوران و قلیان سرا بدلیل عدم اجرای تعهدات لازم و عدم رفع نواقص موجود و همچنین عرضه محصولات دخانی در قلیان سرا پلمب شدند.

وی تاکید کرد: در مدت زمان یاد شده از هفت خبازی جهت تست استفاده از جوش شیرین در خمیر نان و ۱۶ مرکز عرضه مواد غذایی جهت تایید سلامت مواد تهیه شده نمونه برداری صورت گرفت که در صورت تخطی از موازین بهداشتی برخورد قانونی و قضایی لازم با مراکز خاطی اعمال خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص پیگیری مشکلات آب شرب شهری گفت: برنامه‌های نظارت بر پیگیری مشکلات آب شرب شهر سنندج همچنان ادامه داشته و در این راستا اکیپ‌های بازرسی این مرکز بر نحوه شستشو و گندزدایی منابع آب نظارت دارند.

فلاحی با بیان اینکه از آب شرب ۲۷ نقطه مختلف شهر و روستای سنندج جهت آزمایش، نمونه برداری شده است، افزود: همچنین تعداد ۶۵ مورد تست کلر سنجی از آب سطح شهر سنندج انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟