18 و نیم درصد موارد فوت کرونا مربوط به بیماران دیابتی

کرونا / به گزاش رکنا، دکتر اسدلله رجب افزود: بیماران دیابتی که به کرونا مبتلا می‌شوند به علت چاقی و فشار خون مستعد علایم بالینی شدیدتری نیز هستند.

بیش از 10میلیون بیمار دیابتی در کشور داریم که به علت کرونا و مخاطرات آن برای این بیماران نیازمند مراقبت‌هایی دوچندان هستند. در حال حاضر بخش قابل توجهی از موارد ابتلا و مرگ میر ناشی از کرونا مربوط به بیماران دیابتی است.

التهابات ناشی از کرونا و درگیری‌های ریوی و تنفسی نیز برای این بیماران تهدید آمیزتر است بنابراین رعایت‌های فردی و اجتماعی، زدن ماسک، شستشوی دست و پرهیز از رفت وآمد‌های غیر ضروری در بیماران دیابتی اهمیتی دو چندان دارد. آقای خمیسه از بیماران دیابتی است که به علت کرونا دچارمشکلات زیادی شده است.

وی درخصوص بیماری خود گفت: من به علت کرونا دچار خستگی مفرط هستم و با اینکه ماه‌ها از ابتلای من به این بیماری می‌گذرد هنوز با اندکی پیاده روی دچار سرگیجه می‌شوم و توان جسمی گذشته را ندارم.

خمیسه ادامه داد: من به رغم زدن ماسک از افرادی که درمحل کار من ماسک نمی‌زدند، کرونا گرفتم و روز‌های سختی در بیمارستان گذراندم و از همه می‌خواهم کرونا را جدی بگیرند برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟