کرونا در آمریکا چهار میلیون نفر را  بیکار کرد

کرونا  / به گزارش رکنا، همه گیری کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد آمریکا وارد کرده و سبب از بین رفتن میلیون‌ها شغل در این کشور شده است.

این شبکه خبری در مطلبی با عنوان با عنوان «نزدیک به چهار میلیون شغل در آمریکا ناپدید شده‌است»، نوشت: براساس آمار فصلی ارائه شده اداره آمار کار آمریکا، تعداد افراد بیکاری که در این کشور برای همیشه شغل خود را از دست داده‌اند با افزایش ۳۴۵ هزار نفری در ماه سپتامبر (شهریور) به بالاترین میزان در ۷ سال گذشته رسیده است.

این بدان معناست که آنچه که بسیاری از افراد در ابتدای شیوع کرونا به صورت خوش بینانه نسبت به از دست دادن شغلشان به عنوان موقت نگاه می‌کردند، نادرست بوده و درواقع آن‌ها برای همیشه از کار بیکار شده‌اند. آمار بیکاری از ماه فوریه (بهمن ماه و درست پیش از آغاز همه گیری کرونا در آمریکا) تقریبا سه برابر شده است. به عقیده کارشناسان، موج بیکاری دائمی آمریکایی‌ها مدرکی آشکار از جراحات ناشی از این بحران بزرگ سلامت را نشان می‌دهد.

آمار همچنین نشان می‌دهد رقم بیکاران دائمی در آمریکا در ماه سپتامبر (شهریور) به نزدیک ۳۶ درصد رسیده است در حالیکه این رقم در آوریل (فروردین) تنها ۱۱ درصد بود.

در حال حاضر آمریکا با دارا بودن بیش از هفت میلیون و ۵۴۹ هزار نفر مبتلا به کووید-۱۹ و بالغ بر ۲۱۳ هزار و ۵۰ در گذشته، رتبه نخست را از لحاظ آمار ابتلا و فوتی ناشی از ویروس کرونا در میان سایر کشورهای جهان دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟