رعایت توصیه های بهداشتی در فصل پاییز امسال بسیار ضرروی است

سلامت / به گزارش رکنا، دکتر یحیی میرزاده اظهار کرد: رعایت نکات بهداشت فردی یکی از مهمترین راهکارهای ارزنده ومهم برای پیشگیری از بروز بیماری هاست.

میرزاده افزود: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ از سال گذشته تاکنون، پاییز و زمستان سال جاری کمی متفاوت تر خواهد بود و باید نسبت به موارد پیشگیری بیش از گذشته حساس باشیم تا بتوانیم از بروز بیمای های فصلی پیشگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زدن ماسک و فاصله گذاری فیزیکی در اماکن شلوغ همچون بازارها، سازمان ها، دفاتر ارایه خدمت، حمل و نقل عمومی و... ضروری است.

رئیس مرکزبهداشت شهرستان بندرعباس خواستار ترددهای غیرضروری شهروندان شد وتصریح کرد: شهروندان از ترددهای غیرضروری به بازارها، فضاهای عمومی و حتی روستاها خودداری کنند زیرا همین ترددهای غیر ضروروی می تواند موجب انتقال ویروس شود.

میرزاده خواستار توجه جدی اصناف به رعایت نکات بهداشتی و پروتکل ها شد و تاکید کرد: اصناف باید بدون در نظر گرفتن تعارف به کسانی که در هنگانم خرید و دریافت خدمات از ماسک استفاده نمی کنند، آموزش و تذکر لازم را ارایه کنند.

وی خاطرنشان کرد: نظارت براماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد خوراکی شهرستان در فصل پاییز وزمستان بیشتر خواهد شد و با اصنافی که موارد بهداشتی و پروتکل ها را رعایت نمی کنند طبق قانون برخورد خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟