کاهش استقبال خانواده ها از مهدکودک ها در دوره شیوع کرونا

بهزیستی / به گزارش رکنا، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، درباره آخرین وضعیت واگذاری مهد‌های کودک، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد توجه به مسئله مهدهای کودک هستیم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، در مهد‌های کودک باید مسائل آموزشی و پرورشی مدنظر قرار گرفته شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در تبصره ۲ ماده ۲ قانون موسسات غیر دولتی مدارس غیر انتفاعی مسئولیت امور آموزشی و پرورشی، تایید محتوای آموزشی و پرورشی و نظارت بر امور آموزش و پرورش از سال ۹۵ بر عهده وزارت آموزش و پرورش بوده و موضوع برنامه و صدور مجوز‌ها بر عهده سازمان بهزیستی است.

وی با اشاره به اینکه برای برطرف کردن دغدغه‌های مقام معظم رهبری باید یک مجموعه متولی این امر قرار گیرد، گفت: ما در بهزیستی این آمادگی را داریم که اگر قرار باشد مسئولیت صفر تا صد این کار را بر عهده بگیریم طی یک برنامه شرایطی را ایجاد کنیم که مشکلات مهدهای کودک مرتفع شود و اگر هم دستگاه‌ها و نهاد‌های بالادستی نظرشان بر این باشد که این اقدام بر عهده وزارت آموزش و پرورش سپرده شود ما آمادگی هرگونه همکاری را داریم.

قبادی دانا با بیان اینکه در حال حاضر این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: هرگونه تصمیمی که در این زمینه گرفته شود در صورتی که امیدواریم صلاح فرزندانمان در نظر گرفته شود که آن‌ها ضرر نکنند و فعالیت مهد‌های کودک دچار اختلال نشود، می‌پذیریم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۶۶۰ هزار کودک صفر تا ۶ سال در ۱۵ هزار مهد‌های کودک نگهداری می‌شوند، ادامه داد: در ایام کرونا این آمار کمی کمتر شده است و خانواده‌ها استقبال کمتری از حضور فرزندانشان در مهد‌های کودک کرده اند امیدواریم در این مقطع زمانی کار‌ها هرچه سریع‌تر پیش رود و درگیر امور روزمرگی نشود.

وی درباره برنامه های بهزیستی در صورت قبول این مسئولیت، بیان کرد: طرح تحول بنیادین مهدهای کودک را در دست داریم تا مهدکودک از مرکز نگهداری به مرکز فرهنگی_تربیتی رشد همه جانبه کودکان تبدیل شود که این طرح را به شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم کردیم و این آمادگی را داریم ساز و کار‌های لازم را برای به عهده گرفتن امورات تربیتی، پرورشی و آموزشی علاوه بر وظایف قبلی بر عهده بگیریم.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: اگر شرایط طوری در نظر گرفته شود که دستگاه دیگری متولی صفر تا صد اداره مهدهای کودک باشد، باز هم حاضر هستیم آن دو وظیفه مختصری که در خصوص مسائل کودک برای سازمان بهزیستی تعریف شده است واگذار و تجربه خود را در اختیار دستگاهی که به عنوان متولی شناخته می‌شود قرار دهیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟