کرونا ۳.۵ میلیون شغل را در معرض تهدید قرار داد

کرونا / به گزارش رکنا، علی ربیعی ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح یک طرح گرشگری در غرب مازندران در گفتگو با خبرنگاران در نوشهربا اظهار اینکه مازندارن یکی از استان هایی است که اشتغال آن متکی بر بخش خدمات بود براثر شیوع کرونا دچار خسارت هایی شده است، افزود: غالب مشاغل مازندران علی بر صنعتی و کشاورزی بر گردشگری استوار است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مازندران از جمله استان هایی بود که اشتغال آن براثر کرونا دچار آسیب اساسی شد و عمده مشاغل آن مبتنی بر گردشگری و خدمات جانبی است باید برای رونق مشاغل آن برنامه ریزی شود.

وی افزود: همکاران در صندوق کارآفرینی و ستاد اقتصادی دولت مشکلات را بررسی کردند و خوشبختانه امروز یک مجموعه گردشگری شامل رستوران ها با اشتغال ۵۰ نفر در نوشهر افتتاح شده است.

ربیعی گفت: پیش بینی این است در آینده که کرونا محدودتر شود شاهد جهش گردشگری خواهیم بود و از این رو در سال ۹۹ تا ۱۴۰۰ حدود ۳۵۰ هزار شغل پیش بینی کردیم.

سخنگوی دولت مهمترین کار دولت و ستاد اقتصادی دولت را تثبیت شغل بیان کرد و گفت: بخشی از تثبیت شغل با منابع کرونا، تسهیلات ارزان قیمت، بیمه کاری ایجاد می شود.

وی با اظهار اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تثبیت شغل و بازگشت به شغل را بعد از کرونا داشتیم، ادامه داد: سه میلیون و ۵۰۰ هزار شغل براثر کرونا در معرض آسیب قرار گرفت و یک میلیون و ۵۰۰ نفر ریزش نیرو داشتیم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه بیکتری قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟