بازگشت محدودیت‌های کرونایی به قزوین/ مدارس غیرحضوری می‌شود

کرونا / به گزارش رکنا، منوچهر حبیبی، جانشین ستاد پیشگری و مقابله با کرونا در استان قزوین در جلسه مسئولان کمیته‌های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و اختیاراتی که ستاد ملی کرونا به استان‌ها داده است، ستاد مقابله با کرونای استان قزوین در نظر دارد تا محدودیت‌ها را به مدت یک هفته باز گرداند.

وی افزود: با توجه به اعمال این محدودیت‌ها، طی یک هفته آینده تمامی کلاس‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و همچنین آموزش عالی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: کادر اجرایی مدارس و دانشگاه‌ها باید در محل آموزش حضور یابند در حالی که هیچ الزامی برای حضور دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، دبیران و اساتید دانشگاهی وجود ندارد.

حبیبی عنوان کرد: ظرف هفته پیش‌رو و از روز شنبه 12 مهر ماه سال جاری کلاس‌های دانشگاه‌ها، مدارس شبانه روزی و حوزه‌های علمیه به صورت مجازی برگزار می‌شود و حضور دانشجویان، دانش‌آموزان و طلاب نباید به صورت حضوری باشد.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان با بیان اینکه این محدودیت‌ها دیگر مراکز علمی و آموزشی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها نیز در طی هفته آینده نیز تعطیل خواهند بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تصریح کرد: سینماها، تئاترها و مراکز مشابه، استخرهای سرپوشیده، موزه، باغ موزه‌ها و تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی به مدت یک هفته تعطیل است.

وی افزود: رستوران‌ها و فست‌فودها می‌توانند در این هفته به کار خود ادامه دهند اما فعالیت آن‌ها صرفاً باید به صورت بیرون‌بر باشد و مردم نباید در سالن این اماکن حضور داشته باشند.

حبیبی عنوان کرد: کلیه باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های پربرخورد رزمی و گروهی، باشگاه‌های بدنسازی، کافه‌ها قهوه خانه و چایخانه‌ها، باغ وحش و شهر بازی‌ها از روز شنبه به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با بیان اینکه با هماهنگی به عمل آمده با امام جمعه قزوین و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و جماعات این هفته مراسم نماز جمعه در هیچ نقطه‌ای از استان برگزار نخواهد شد اظهار داشت: مساجد نیز تنها برای اقامه نماز باز خواهد بود لذا برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی در مساجد طی هفته آینده ممنوع است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟