اعلام درخواست  ۴۰ کشور برای خرید واکسن روسی کرونا

کرونا / به گزارش رکنا، "دنیس مانتوروف" وزیر صنعت و تجارت روسیه اعلام کرد که بیش از 40 کشور جهان قصد دارند واکسن "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا که در روسیه تولید شده، را خریداری کنند.

مانتورف که در گفت‌وگویی تلویزیونی صحبت می‌کرد، یادآور شد که در ابتدای ماه سپتامبر (اواسط شهریور ماه)، تعداد درخواست‌ها 30 مورد بود، ولی اکنون بیش از 40 متقاضی برای دریافت واکسن "اسپوتنیک-5" وجود دارد. به گفته وی، در میان آنها کشورهایی در قاره اروپا، خاورمیانه و همچنین آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی وجود دارند.

وزیر صنعت و تجارت روسیه یادآور شد: «پس از تصویب توافقات، ما آماده عرضه واکسن در حجم معینی برای آزمایش آن در این کشورها هستیم و سپس در سه ماهه نخست سال 2021 ، ما آمادگی داریم تا در خصوص حجم صادرات کامل این دارو صحبت کنیم، برای اینکه ما باید تولید انبوه واکسن را قبل از ماه فوریه (بهمن ماه) آغاز کرده و بعد از چند ماه آن را به سطح بیش از مورد نیاز داخلی برسانیم.»

پیش از این، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرده بود که مطابق توافقات انجام شده، 50 میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک-5" علیه ویروس کرونا به برزیل و 32 میلیون دوز دیگر این واکسن به مکزیک ارسال خواهد شد. پیش بینی شده که ارسال محموله واکسن‌ها به هر دو کشور در ماه نوامبر (آبان ماه) آغاز شود و زمان دقیق آن مشروط به تصویب مقررات نظارتی دولت برزیل و مکزیک خواهد بود، که نتایج آزمایشات بالینی پس از ثبت واکسن را در نظر خواهند گرفت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟