ادامه فعالیت پایگاه های سنجش سلامت تا نیمه مهرماه /زمان آغاز غربالگری پیش دبستانی ها فعلا معلوم نیست

سلامت / به گزارش رکنا، شهناز کریمی درباره آخرین روند سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر تهران توضیح داد و در این باره اظهار کرد: سنجش سلامت حدود ۱۰۰ هزار نوآموز انجام شده است.

وی افزود: هم اکنون ۱۰ پایگاه سنجش در سطح شهر فعال است و آن دسته از خانواده هایی که از سنجش سلامت فرزندشان جامانده اند می توانند نوبت بگیرند و مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در پاسخ به اینکه پایگاه های سنجش تا چه تاریخی فعال خواهند بود؟ گفت: تقریبا ۲۰۰۰ نفر دیگر در نوبت هستند و پایگاه ها تا ۱۶ مهر نیز به خانواده ها نوبت داده اند. پیش بینی ما این است که تا نیمه مهر امر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان به اتمام برسد.

کریمی درباره سنجش سلامت کوکان پیش دبستانی نیز گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تصمیم گیری درباره زمان انجام سنجش برای کودکان پیش دبستانی برعهده ستاد سنجش استان است. فعلا منتظریم آمار متقاضیان سنجش در دوره پیش دبستان را از اداره کل دریافت کنیم. در این صورت تعدادی از پایگاه ها را با توجه به تعداد نوآموزها و فراوانی شان در هرمنطقه دوباره فعال می کنیم.

به گفته رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، سال گذشته حدود ۱۲ هزار کودک پیش دبستانی تحت غربالگری های طرح سنجش سلامت قرار گرفتند.

وی همچنین اعلام کرد که از مجموع نوآموزان بدو ورود به دبستان که تحت سنجش قرار گرفتند، ۸۰۰۰ نفر ارجاع تخصصی خورده اند که شامل تست مجدد و تخصصی بینایی، شنوایی، هوش و ... می شود. این تعداد از دانش آموزان وارد مدارس استثنایی شده اند و مابقی در مدارس عادی تحصیل می کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟