۱۵۰ بیمار کرونایی در قم پذیرش شدند

کرونا / به گزارش رکنا، قم محمد رضا قدیر با بیان اینکه در شبانه روز منتهی به نهم مهرماه ۱۱۲ بیمار کرونایی جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند اظهار داشت: ۱۲۳ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند نیز ترخیص شدند.

وی افزود: در حال حاضر ۷۱۲ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که وضعیت ۱۲۲ تَن از آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: ۱۶ تَن از بیمارانی که نتیجه کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟