حکم اعدام محیط‌بان همدانی در دیوان عالی کشور نقض شد

به گزارش رکنا ، محسن جعفری نژاد روز چهارشنبه گفت: در سال ۹۵ محیط بان «سعید مومیوند» به اتفاق سایر همکاران در حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده " نشر" شاهد حضور افراد مسلح در این منطقه می شوند که پس از متوقف کردن خودرو آنها ، یکی از سه سرنشین با اسلحه اقدام به فرار می کند.

وی اظهار داشت: محیط بان سعید مومیوند پس از اخطار فراوان به قصد شلیک هوایی اقدام به تیر اندازی می کند اما با توجه به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه ، تیر ناخواسته به فرد اصابت می کند که بلافاصله فرد مجروح را به بیمارستان بعثت همدان منتقل می کنند.

جعفری نژاد افزود: فرد مصدوم پس از گذراندن ۱۷ روز در کما ، جان خود را از دست داد که پس از کش و قوس های زیاد پس از دو سال رای قصاص برای محیط بان صادر و در سال ۹۷ به اعدام محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با قدردانی از دستگاه قضا و دیوان عالی کشور برای دفاع و حمایت از محیط زیست و محیط بانان گفت: این حکم از سوی سازمان محیط زیست مورد اعتراض قرار گرفت و پس از دو بار رفت و برگشت پرونده ، برای بار سوم اعتراض به دیوان عالی کشور ارسال شد و این دیوان نسبت به رأی صادره واکنش و حکم اعدام را نقض کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟