کاهش استقبال کنکوری‌ها از انتخاب رشته

به گزارش رکنا ، آمار نهایی انتخاب رشته آزمون سراسری ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نشان می‌دهد کمتر از ۵۰ درصد کنکوری‌های امسال از انتخاب رشته استقبال کردند.

به گزارش اینترآذ به نقل از ایرنا، فرایند انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ شب گذشته در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به پایان رسید. بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش به ایرنا،‌ از بین یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته فقط ۴۶۹ هزار و ۹۴ نفر در انتخاب رشته شرکت کردند که نشان دهنده کاهش استقبال کنکوری ها از پذیرش در کنکور و دانشگاه است.

کنکور ۹۹ در سایه کرونا روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریور ماه برگزار شد و یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۳۳۲ نفر در این آزمون شرکت کردند.

سال گذشته، یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۸ ثبت نام کردند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب در جلسه آزمون در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ حاضر و ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

آمار نهایی انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور ۹۸ نشان حاکی از آن بود که ۴۵۳ هزار و ۳۲۷ نفر معادل ۵۴.۴۷ درصد از آنها نسبت به انتخاب رشته های تحصیلی با آزمون اقدام کردند.

با توجه به اینکه امسال تعدادی بیشتری از داوطلبان شرکت کننده در کنکور مجاز به انتخاب رشته شده بودند، اما کمتر از ۵۰ درصد داوطلبان انتخاب رشته کردند.

ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ۱۵۴ هزار نفر اعلام شده است که با احتساب پذیرش های بدون کنکور به ۹۱۲ هزار نفر می رسد. داوطلبان تا روز دوشنبه ۱۴ مهرماه می توانند در رشته های بدون آزمون کنکور ۹۹ ثبت نام کنند. نتیجه نهایی آزمون سراسری ۹۹ هفته نخست آبان ماه اعلام می شود.

اینتبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟