روند نمونه گیری برای شناسایی بیماران کرونا تسریع می شود

کرونا / به گزارش رکنا، راشد جزایری ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: از هفته سوم شهریورماه ۹۹، سیر نزولی شیوع بیماری کرونا متوقف و بیماری وارد شیب صعودی اپیدمی ممتد در تمام نقاط کشور شد و ۲۷ استان کشور از مرحله هشدار به وضعیت قرمز رسیده است.

وی گفت: در وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید ۱۹ با افزایش تعداد مبتلایان سرپایی، بستری و موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری بر اساس شاخص‌های تعریف شده، مواجه هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: ورود به وضعیت قرمز می‌طلبد مردم پروتکل‌ها و در رأس آن خود مراقبتی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: همچنین وضعیت قرمز می‌طلبد محدودیت‌هایی برای کنترل بیماری اعمال و با همدلی و همراهی مردم و مسئولان در مرحله اول به وضعیت ثبات و در ادامه وارد سیر نزولی شویم.

وی تصریح کرد: تلاش‌ها برای تسریع روند نمونه گیری و سرعت بخشیدن در شناسایی مبتلایان و در نهایت کاهش ورودی مراکز درمانی و فوتی‌های ناشی از بیماری کووید ۱۹ ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا با محوریت ارائه آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ و ارائه راهکارهای کنترل این بیماری در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟