۲۷ درصد از مبلغ یک میلیارد دلار کمک به سیستم درمان برای کرونا پرداخت شده است

کرونا / به گزارش رکنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما از پیشتازان مدیریت کرونا در جهان هستیم، گفت: هر ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال چنین مشکلی را در جهان اتفاق می‌افتد و ملت ایران در این برهه نشان داد سرافرازانه از این مرحله سنگین و سخت عبور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا نتوانست ما را غافلگیر کند، افزود: از زمانی که اعلام کردند این ویروس در چین شیوع پیدا کرده، ما خودمان را آماده کرده بودیم.

به گفته وزیر بهداشت، قبل از اینکه طوفان کرونا به کشورهای اروپایی و غربی برسد، رسانه‌های آنها کشور ما را نسبت به مدیریت کرونا تحقیر می‌کردند اما زمانی که این طوفان به خود آنها رسید، دیدید که با چه افتضاحی روبه‌رو شدند و بیماران آنها در چمن و خارج از بیمارستان بستری می شد. البته ما برای تمامی بندگان خدا در دنیا آرزوی سلامتی، تندرستی و سرافرازی داریم.

نمکی توضیح داد: مدیریت ما در کرونا در شرایطی انجام شد که در آمریکا و انگلیس علاوه بر زیرساخت‌های زیادی که در گذشته ایجاد شده، به ترتیب ۱۱۱ میلیارد دلار و ۲۲ میلیارد دلار برای بخش درمانی در مدیریت کرونا در نظر گرفته شد و در کشور ما از یک میلیارد دلار در نظر گرفته شده نیز تاکنون ۲۷ درصد آن پرداخت شده است. در کشور ما فاکتورهای دیگری از جمله لطف خدا، حمایت‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های کادر درمانی به میدان آمدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟