خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

کرونا / به گزارش رکنا، دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: این در حالی است که کلانشهر مشهد طی چند هفته گذشته از وضعیت قرمز خارج شده بود ولی با افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ دوباره به وضعیت قرمز بازگشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر موج سوم کرونا در مناطق مرکزی کشور آغاز شده و با توجه به اینکه استان خراسان رضوی از نظر اقلیمی در حاشیه و پیرامون قرار دارد بین ۲ تا سه هفته طول می‌کشد تا بیماری کووید ۱۹ در این استان گسترش یابد.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط کنونی تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان خراسان رضوی روند صعودی با شیب خفیف همراه با نوسانات روزانه دارد.

وی افزود: در حال حاضر میانگین تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بین ۶۰ تا ۸۰ نفر است و پیش‌بینی می‌شود این تعداد افزایش یابد.

هم اکنون حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و مابقی این جمعیت توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد،تربت‌حیدریه، نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شوند.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۴۹ هزار و ۹۶۰ نفر در ایران بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۲۵ هزار و ۷۷۹ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۳۷۶ هزار و ۵۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟