کرونا برنامه خوابگاه‌های دانشجویی در ۶۷ دانشگاه را تغییر داد

کرونا / به گزارش رکنا، هر ساله پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری دانشگاه های کشور شرایط دانشگاه خود را به اطلاع داوطلبان می رسانند تا داوطلبان بتوانند با اطلاع از این شرایط رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

امسال با توجه به شیوع کروناویروس توصیه مسئولان آموزش عالی این است که داوطلبان انتخاب رشته خود را بومی و حتی المقدور نزدیک ترین دانشگاه را به محل سکونت خود انتخاب کنند.

بررسی وضعیت خوابگاه های دانشگاه های کشور نشان می دهد که از تعداد ۸۴ دانشگاهی که وضعیت امکانات رفاهی خود را اعلام کرده اند، تعداد ۶۱ دانشگاه در تامین خوابگاه دولتی با مشکل مواجه اند و شرایط خاصی را برای ارائه خوابگاه اعلام کرده اند و بیشترین میزان ارائه خوابگاه به صورت خودگردان و با اخذ هزینه صورت می گیرد.

دانشگاه شیراز تنها دانشگاهی است که اعلام کرده است با توجه به الزام رعایت شرایط پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، امکان تخصیص خوابگاه و تغذیه برای دانشجویان در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ وجود ندارد.

۶ دانشگاه از جمله دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دانشکده فنی و مهندسی گرمسار، دانشگاه هنر شیراز، مرکز آموزش عالی لامرد، دانشگاه صنعتی اراک و دانشگاه صنعتی همدان اعلام کرده اند که فاقد خوابگاه هستند و هیچ گونه تعهدی در خصوص تامین خوابگاه دانشجویان ندارند.

در مقابل ۱۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی دولتی اعلام کرده اند که خوابگاه ارائه می دهند و شروط خاصی را اعلام نکرده اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟