ارسال 3  میلیارد و 700 میلیون تومان تجهیزات به 121 هنرستان مازندران

آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، صبح امروز با حضور معاون آموزش متوسطه، معاون توسعه منابع و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران، آیین توزیع 22 نوع تجهیزات هنرستانی شامل 556 قلم کالا به هنرستان‌های استان در محل اداره‌کل نوسازی مدارس مازندران برگزار شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران در حاشیه ارسال تجهیزات به شهرستان‌ها و مناطق آموزشی استان گفت: در گذشته فضای مختص به هنرستان در دستور کار نبود و از مدارس عادی برای هنرستان استفاده می‌شد اما جهت‌گیری امروز طراحی هنرستان‌ها است.

شیرزاد با بیان اینکه این تجهیزات به دو رشته کامپیوتر و برق و هر رشته شامل 5 زیرشاخه مربوط می‌شود، ادامه داد: از زمانی که سیاست‌های آموزش‌های مهارتی پررنگ‌تر شد، موضوع تجهیز هنرستان‌ها و به روز شدن آن‌ها نیز مهم شد و تلاش بر این شد که بخشی از منابع به تجهیز هنرستان‌ها به‌ویژه از اعتبارات ملی اختصاص یابد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران به خرید 3 میلیارد و 700 تومانی تجهیزات هنرستانی در سال 98 و توزیع آن در حال حاضر اشاره کرد و گفت: امروز 22 نوع کالا شامل 556 قلم جنس، به 121 هنرستان فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در 33 اداره آموزش و پرورش شهرستان و منطقه مازندران فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه تهیه و توزیع تجهیزات هنرستان‌ها تداوم خواهد داشت و در آینده شامل سایر شاخه‌ها نیز خواهد شد، تصریح کرد: در آینده مبلغ 800 میلیون تومان از منابع استانی نیز به خرید تجهیزات اختصاص داده خواهد شد، ضمن آنکه از منابع دولتی نیز در سال جاری تجهیزات فراهم خواهد شد.

اختصاص 10 میلیارد و 800 میلیون تومان دیگر برای خرید تجهیزات هنرستانی تا پایان سال

معاون آموزش متوسطه مازندران نیز در این آئین با بیان اینکه مازندران 354 هنرستان دارد که 60 هنرستان آن غیردولتی و 294 هنرستان دولتی است، گفت: تا پایان سال جاری باید 14.5 میلیارد تومان به بخش تجهیزات تخصیص یابد که در حال حاضر 3 میلیارد و 700 میلیون تومان آن تخصیص یافت و تجهیزات خریداری شد.

وی با اشاره به هدایت تحصیلی 41 درصد دانش‌آموزان به شاخه فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش اظهار امیدواری کرد که این عدد باید به 48.28 درصد برسد برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟