آمادگی وزارت کار برای حل معضلات آموزش مجازی فرزندان کارگران

بازنشستگان / به گزارش رکنا، این‌ روزها با شیوع بیماری کرونا سبک زندگی ایرانیان تغییرات فروانی کرده است و امر آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

دانش‌آموزان بسیاری در کشور در این روزهای کرونایی از طریق مجازی مشغول تحصیل هستند و همین امر باعث شده است، تلفن همراه هوشمند و تبلت با توجه به افزایش تقاضا به یکباره قیمت‌های نجومی پیدا کند، در این میان خانواده‌هایی که توان مالی دارند اسباب آموزش مجازی را برای فرزندان خود تهیه می‌کنند اما خانواده‌های کارگران برای تهیه حتی یک تلفن همراه هوشمند دست دوم با مشکل رو‌به‌رو هستند.

قطعا امروز که قیمت خط تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند و حتی گوشی‌های ساخت داخل هم قیمت میلیونی دارند، برای خانواده‌هایی که سرپرست کارگر دارند، تهیه لوازم آموزش مجازی مشکل است از همین رو این قشر از جامعه نیازمند کمک و مساعدت نهادها هستند تا بتوانند لوازم مورد نیاز تحصیل فرزندان‌شان را تهیه کنند.

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره گله خانواده‌هایی که سرپرست آنان کارگر است برای عدم تهیه تلفن هوشمند برای فرزندانشان گفت: ما در یک توافق عمومی با وزارت آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم مبنی بر اینکه آماده هر نوع مشارکتی در این زمینه هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در واقع امکانات متعلق به وزارت‌خانه آموزش و پرورش است و ما در کنار این وزارت‌خانه قرار داریم.

وی تاکید کرد: متولی امر آموزش در کشور ما آموزش و پرورش است و طبقات گوناگون جامعه با این وزارت‌خانه در ارتباط و ذی مدخل هستند.

شریعتمداری گفت: البته بخش قابل توجهی از دانش‌آموزان از این امکانات برای حضور در فضای مجازی بهره‌مند هستند و تعدادی هم چنین امکانی را ندارند، برای همین هر زمان وزارت آموزش و پرورش این خانواده‌ها را سازمان‌دهی کند، ما باتوجه به تفاهم‌نامه‌ای که امضا کرده‌ایم آماده هر نوع مشارکتی هستیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟