ثبت یک رکورد ۵۰ ساله/ پایتخت‌نشینان ۳.۸ میلیارد متر مکعب آب مصرف کردند

پایتخت / به گزارش رکنا، محمدرضا بختیاری با بیان اینکه محاسبه آب‌بها و قبوض آب شهروندان تهرانی به صورت پلکانی خواهد بود، اظهار داشت: در حال حاضر در تهران 60 درصد مشترکین کمتر از 20 میلیون متر مکعب و زیر خط نرمال مصرف آب دارند. 20 درصد مشترکین در حد نرمال، 15 درصد پرمصرف و 1.5 برابر حد مجاز و 5 درصد مابقی نیز بسیار پرمصرف هستند.

وی با بیان اینکه از اسفند سال گذشته به دلیل کرونا 25 درصد افزایش مصرف آب داشتیم، گفت: تابستان سال جاری 3 میلیارد و 800 میلیون متر مکعب در تهران آب مصرف شد که در 50 سال اخیر رکوردی بی‌سابقه بوده است. البته در سه ماه اخیر مصرف به 8 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ادامه درباره قبوض آب تصریح کرد: در تابستان قبوض آب با ضریب افزایشی محاسبه می‌شود و تا پایان تابستان به همین شکل بوده و بعد از آن به شکل عادی بازمی‌گردد. مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت نسبت به مصرف خود مطلع شوند.

بختیاری با اشاره به افزایش 7 درصدی آب‌بها بیان کرد: امسال سال ویژه‌ای در کشور بود و مصرف آب نیز به دلیل شیوع کرونا به صورت ویژه افزایش پیدا کرد اما با این حال حتی یک ساعت قطعی آب نداشتیم و آب باکیفیت به مردم عرضه شد.

وی درباره تعبیه یک کنتور برای هر واحد مسکونی گفت: در بسیاری از واحدهای تهران و شهرهای بزرگ امکان محاسبه تک تک واحدها وجود ندارد و به دلیل فشار کم امکان نصب یک کنتور برای هر واحد نیست. در حال حاضر قبوض آب به صورت میانگین برای واحدهای مسکونی مجتمع‌ها سرشکن می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟