شهرداری تحمل گود‌های رها شده در شهر را ندارد

به گزارش رکنا ، عبدالرضا گلپایگانی در نشست خبری که به صورت برخط در حال برگزاری است، افزود: اگر ما تراکمی به واحد‌ها و قطعه‌های واقع در شهر به عنوان یک امتیاز می‌دهیم، این موضوع منوط به این است که شهر هم از این امتیاز داده شده بهره ببرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران ادامه داد: در گام نخست تلاش کردیم بدون ضابطه پروانه ندهیم و کاربری‌ها براساس طرح تفصیلی باشد، اما همچنان ادعایی نداریم که به طور کامل جلوی شهر فروشی را گرفته ایم.

گلپایگانی گفت: زمانی این موضوع محقق می‌شود که در ازای آن امتیازی که به هر پارسل (قطعه) می‌دهیم به همان اندازه هم شهر از آن امتیاز بهره ببرد و باید به عنوان یک ابزار قدرتمند از آن استفاده شود.

معاون شهرسازی معماری شهرداری تهران افزود: اتفاقات مبارکی میان آتش نشانی و معاونت شهرسازی رخ داده است که آخرین آن الزام قطعات زیر ۲۰۰ متر برای استفاده از تجهیزات آتش نشانی و ایمنی بوده است.

وی درباره گود‌های رها شده و پرخطر در سطح شهر تهران گفت: این موضوع برای شهروندان مشکلات و نگرانی‌هایی به همراه داشته است که ما لایحه‌ای در این خصوص تنظیم کردیم.

گلپایگانی افزود: مالک موظف است که گود برداری را به موقع تعیین تکلیف کند و اگر این اتفاق نیفتد از طریق ضمانت نامه ارائه شده حتما اقدام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که ساخت و سازشان را رها کرده اند در جریان باشند که شهرداری این وضعیت را تحمل نمی‌کند و حتما با این افراد مکاتبه خواهد شد و تا پایان سال این وضعیت به یک سرانجام ایمن خواهد رسید.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: به مالکان می‌گوییم هر چه سریعتر خودشان گود‌های ایجاد شده را پر کنند در غیر اینصورت ما خودمان این کار را خواهیم کرد و هزینه مضاعفی باید بپردازند.

وی به جایگاه پایتخت اشاره کرد و افزود: پایتخت یک سری الزاماتی دارد و مدیریت شهری در پایتخت تفاوت‌های عمده‌ای با سایر مدیریت شهری در کل کشور دارد.

گلپایگانی تصریح کرد: نمی‌شود به پایتختی که متشکل از چندین شهر مثل ری و شمیرانات است مثل سایر پایتخت‌ها با آن برخورد شود و موضوعات سطحی دیده شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟