فارس در محاصره دایره قرمز کرونا

کرونا / به گزارش رکنا، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره آمار ابتلای مردم فارس به بیماری کرونا از ابتدای شیوع تاکنون در استودیو سلامت دانشگاه، اظهار کرد: با انجام بیش از ۲۷۸ هزار مورد نمونه آزمایشگاهی مربوط به کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، آمار موارد مثبت قطعی شناسایی شده به ۴۹ هزار و ۹۲۰ مورد رسیده است.

او با اشاره به مرگ یک هم استانی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون ۹۳۸ نفر است.

او با بیان اینکه هم اکنون ۷۶۳ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۷۵ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همتی همچنین از افزایش آمار بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ به ۴۶ هزار و ۴۹۹ نفر از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تصریح کرد: این افراد هم اکنون با سلامت کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گزارش امروز خود به میانگین سنی مبتلایان در استان اشاره کرد که ۴۱ سال بوده است و ادامه داد: میانگین سنی جانباختگان نیز از ابتدای شیوع بیماری، ۶۷ سال بوده است.

همتی ۵۷ درصد مبتلایان استان را مرد و ۴۳ درصد را زن اعلام کرد و گفت: در آمار جانباختگان استان نیز ۵۹ درصد از گروه مردان و ۴۱ درصد از گروه زنان بوده اند.

او به مردم استان فارس، نسبت به وضعیت قرمز همه استان‌های همجوار فارس هشدار داد و اضافه کرد: در صورت بی توجهی مردم به اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و حفظ فاصله فیزیکی، استان فارس نیز در هفته‌های آینده با وضعیت قرمز مواجه می‌شود و امیدواریم با همکاری عمومی در این زمینه، با چنین شرایطی مواجه نشویم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟