اعتراض دانشجویان به سیاست‌های آموزش و پرورش

آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، همزمان با آغاز مراسم نمادین سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان، جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نسبت به سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش اعتراض کردند.

دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته هایی نظیر، آیا اعتقادی به سند تحول در وزارتخانه وجود دارد، پرداخت مطالبات عقب مانده معلمان نیاز به مصاحبه‌های گوناگون و منت گذاشتن ندارد، سند انحرافی ۲۰۳۰ یعنی سپردن مهم‌ترین مسئله کشور به بیگانه، آموزش و پرورش چه برنامه‌ای برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل دارد، اعتراض خود را به اقدامات وزیر آموزش و پرورش نشان دادند.

محمدحسین شادالوئی، فعال بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بیانیه‌ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش قرائت کرد.

در بخشی از این بیانیه خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

حضرتعالی نسبت به مسئله طرح جلد کتب درسی واکنش نشان می‌دهید، اما در مسئله مهمی مانند واگذاری دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور، که تقویت دانشگاه فرهنگیان تاکید همیشگی مقام معظم رهبری بوده، شاهد واکنش جدی از سوی وزارت خانه نبوده‌ایم.

۹ سال از تصویب سند تحول می‌گذرد، لطفاً بفرمایید در دوران وزارت شما، چه مقدار از آن اجرایی شده است؟ راهبرد شما برای اجرای سندل تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

آیا شفافیت درباره این موضوع که بارقه‌های مخفی سند۰۲۰۲ از چه سرچشمه‌ای نشئت می‌گیرد، حق جامعه فرهنگی و قاطبه مردم نیست؟

شما تا چه اندازه به توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان پرداخته اید؟ چند درصد نیروهای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجائی تأمین می‌شود؟

مسئله دیگر درباره آموزش در ایام کروناست که زمینه ساز ایجاد بی‌عدالتی آموزش شده است و خیل کثیری از دانش آموزان از تحصیل بازماندند.

معلمان و دانشجومعلمان که به طور جهادی و با عشق معلمی شان، بخشی از این خلاء را پر کردند، اما وزارت آموزش و پرورش چه کرد؟

نهایت تدبیر شما، بازگشایی مدارس به صورت حضوری بود که با مخالفت جامعه پزشکی و خانواده‌ها رو به رو شد.

آقای حاجی میرزایی درخواست ما از شما، اجرای و توجه به اولویت هاست؛ نه پرداختن به حواشی و ما دانشجومعلمان بسیجی آماده هرگونه جهادی در عرصه این جنگ تربیتی هستیم و امیدواریم که روزی، نتایج مطالبات مان را شاهد باشیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟