بخشی از یک بنای تاریخی در شهر قزوین تخریب شد

بنا / به گزارش رکنا، علیرضا خزائلی روز شنبه با اعلام این خبر و محکوم کردن این اقدام، اظهار داشت: در پی دریافت گزارش مردمی در شامگاه روز گذشته ماه مبنی بر اقدام به تخریب ساباط ثبت ملی مربوط به دوره قاجار در مجاورت خانه تاریخی کسمایی میرمیران واقع در خیابان عبید زاکانی، پرسنل یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان به همراه کارشناسان حوزه میراث‌فرهنگی به محل اعزام و با تخریب بخش‌هایی از این اثر تاریخی توسط عوامل ناشناس مواجه شدند.

خزائلی اظهار کرد: براساس کارشناسی صورت گرفته و شواهد موجود اقدام به تخریب عمدی محرز شده و شناسایی عوامل تخریب و برخورد قانونی با عامل یا عاملان آن توسط واحد حقوقی اداره در حال پیگیری و شکایت به مراجع ذیربط برای برخورد قانونی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با بیان اینکه راه اندازی کارگاه مرمت برای مرمت بخش‌های تخریب شده این ساباط از امروز در دستور کار حوزه معاونت میراث فرهنگی قرار گرفته، تصریح کرد: اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به عنوان متولی حفاظت و حراست از آثار ارزشمند تاریخی از هیچ خطایی در این زمینه چشم پوشی نخواهد کرد و بی‌شک آگاهی و اطلاع رسانی شهروندان می‌تواند در اقدام به موقع میراث‌بانان برای جلوگیری از وارد آمدن هرگونه آسیب به این آثار نقش موثری داشته باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟