چراغ مدرسه باید با حضور همکاران و جریان آموزش و پرورش روشن باشد

 آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، در بیست و نهمین روز از شهریورماه 1399، محمد اعتدادی مدیرکل آمورش و پرورش استان اصفهان ضمن بازدید از منطقه پیربکران با مسئولان اداره آموزش و پرورش این منطقه دیدار و از زحمات همکاران به منظور اقدامات انجام شده در راستای پروژه مهر تقدیر و تشکر نمود.

وی در ادامه با حضور در مدارس شهر پیربکران از اقدامات انجام شده در زمینه بهداشت مدارس و فراهم نمودن شرایط حضور دانش‌آموزان ، نحوه حضور و غیاب به صورت حضوری و آنلاین و روند آموزش دانش‌آموزان بازدید و با معلمین و کادر آموزشی مدارس گفتگو کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه تاکید کرد: اعتقاد و اعتماد در آموزش و پرورش بسیار مهم است، اعتقاد به کاری که انجام می‌دهیم و رسیدن به اهداف آن باید از اولویت ها باشد و از سوی دیگر وظیفه داریم اعتماد جامعه را نسبت به آموزش و پرورش جلب کنیم. همکاران ما در آموزش و پرورش سختگیرانه ترین اقدامات در چارچوب پروتکل های بهداشتی را در مدارس و ادارات خود انجام داده اند، از همین رو اگر با خانواده ها گفتگو کنیم و آنها را در جریان اقدامات انجام شده قرار دهیم می‌توانیم اعتمادی دوجانبه بین مدرسه و خانواده ایجاد کنیم.

اعتدادی تصریح کرد: معلمین ما در شرایط بحرانی جریان آموزش و پرورش را دنبال می کنند و با دلسوزی و انگیزه ، امیدآفرین هستند و این حس را به خانواده‌ها نیز انتقال می دهند و باعث می شوند تا انگیزه دانش آموزان و خانواده ها برای تحصیل افزایش یابد.

وی با اشاره به تبیین سیاست‌های کلی آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: مدرسه باید حیات و نبض تپنده داشته باشد و چراغ مدرسه با حضور همکاران و جریان آموزش و پرورش روشن باشد، اگرچه در این شرایط حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است ؛ اما با توجه به اینکه ما متولی امر آموزش هستیم باید اهتمام ویژه ای داشته باشیم تا علی رغم مشکلات موجود ، هیچ دانش آموزی از امر آموزش عقب نماند.

وی اضافه کرد: با نظارت کافی بر روند آموزش حضوری و مجازی دانش آموزان می‌توان نقاط ضعف را شناسایی و برطرف نمود و نقاط قوت را تقویت کرد، ضمن اینکه اقداماتی که در خصوص بازگشایی مدارس از جمله پروژه مهر، ثبت و سفارش کتب درسی و تجهیز مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد باید به اطلاع خانواده ها رسانده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟