افزایش سهم بین رشته ای ریاضی فیزیک و معارف اسلامی هرمزگان

آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، محمد قویدل با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنای تصمیم گیری و حرکت در آموزش و پرورش است، گفت: در راستای برنامه شماره یک آموزش متوسطه در سند تحول بنیادین با کد فعالیت 9-8 ، و با هدف تناسب سازی بین حجم مورد نیاز جامعه به نیروی انسانی کارآمد در حرفه ای مشخص و میزان تحصیل و تربیت دانش آموزان برای آن حرفه و نیز پوشش حداکثری نیروی انسانی دیگر مشاغل و نیازهای جامعه، سهم بین رشته ای را در شاخه های نظری و هنرستانها برای استانهای کشور برای تربیت و تأمین نیروی انسانی ابلاغ شده است.

وی افزود: با اقدامات معاونت متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان و حوزه مشاوره و با محوریت توسعه متوازن رشته های نظری و با رویکرد افزایش سهم رشته های تحصیلی ریاضی و فیزیک و نیز علوم و معارف اسلامی در استان، شاهد رشد جذب دانش آموزان پایه دهم در این دو رشته هستیم.

قویدل ادامه داد: تعداد جذب دانش آموزان پایه دهم رشته ریاضی فیزیک در سال تحصیلی گذشته معادل 16.16 درصد بود که در سال تحصیلی جاری با 71/. صدم درصد افزایش به 16.87 درصد ارتقاء پیدا کرده است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: در سال تحصیلی 1400-1399 جذب دانش آموزان در پایه دهم رشته علوم و معارف اسلامی نسبت به سال گذشته تحصیلی، 12/. صدم درصد رشد داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟