مدیریت پارک‌های جنگلی تهران به شهرداری داده شد

به گزارش رکنا، عبدالحمید امامی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، با اشاره به واگذاری مدیریت پارک‌های جنگلی از سازمان جنگل‌ها و مراتع، به مدیریت شهری، اظهار کرد:در پی مذاکرات شهرداری تهران با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، تفاهم نامه همکاری میان این دو ارگان درخصوص واگذاری مدیریت پارک‌های جنگلی منعقد و در قالب تفاهم نامه‌ای که در هفته جاری، بین شهردار تهران و وزیر وقت جهاد کشاورزی در سال گذشته، مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار، تلو و مجموعاً ۱۵ پارک به شهرداری تهران واگذار شد.
وی ادامه داد: کاهش هزینه‌های غیرضروری و مدیریت بر هزینه‌ها یکی دیگر از سیاست‌های معاونت مالی و اقتصادی شهری شهرداری تهران محسوب می‌شود و براساس برنامه تنظیم‌شده تلاش ویژه‌ای در حوزه انضباط مالی صورت گرفته و براساس برنامه‌های تدوین شده عمل خواهیم کرد.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به اولویت‌های این معاونت در سال ۹۹ بیان کرد: انضباط مالی، افزایش درآمد و ایجاد منابع درآمد‌های جدید و پایدار، از مهم‌ترین اولویت‌های معاونت مالی در سال جاری خواهد بود.

امامی با تاکید بر تعامل با سازمان‌ها به ویژه با نهاد‌های دولتی، یادآور شد: در راستای پیشبرد اهداف مدیریت شهری باید تلاش بیشتری برای تعامل هرچه بهتر با دستگاه‌های مربوطه صورت بگیرد. شیوع ویروس کرونا، منجر به عدم تحقق درآمدی شهرداری تهران نیز شد که امیدواریم بسته محرک اقتصادی شهرداری، بتواند مشکل ایجاد شده ناشی از عدم تحقق درآمد‌های شهرداری را بهبود ببخشد.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت درآمد‌های پایدار خاطر نشان کرد: درآمد‌های پایدار یکی از درآمد‌های قابل اتکاء برای شهرداری‌ها هستند که می‌توانند نقش بسیار سازنده‌ای در توسعه شهر داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟