راه اندازی مدرسه مجازی کنکور در مناطق محروم استان کرمان

آموزش و پرورش / به گزارش رکنا، حسین براهویی در آیین افتتاح این مدرسه مجازی در شهرستان منوجان خاطر نشان کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده با موسسه رشد دانش آموزان مناطق محروم کشور « مردم» کلاس های مجازی کنکور در شهرستان های منوجان، کهنوج، قلعه گنج، رودبار، فاریاب، ریگان، نرماشیر و فهرج و آموزش و پرورش عشایری به همت این موسسه با همکاری موسسه علمی آموزشی ریحانه ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم کاملا رایگان برگزار می شود.

وی با اشاره به پوشش دانش آموزان پایه دوازدهم در زمینه آماده سازی برای کنکور 1400 گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده در سال تحصیلی آینده پوشش دانش آموزان پایه دهم و یازدهم متوسطه دوم، دانش آموزان پایه نهم و هشتم متوسطه دوره اول و کلاس اولی های در راستای ایجاد عدالت آموزشی در دستور کار است.

براهویی با اشاره به محدودیت های ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا ویروس در جهان مبنی بر برگزاری کلاس های حضوری گفت: فرایند یاددهی یادگیری در شرایط فعلی چهره جدیدی به خود گرفته و بیشتر الکترونیکی شده است که باید متناسب با این شرایط جدید برنامه ریزی لازم جهت ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی صورت گیرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش استان کرمان یادگیری بر مبنای فناوری نوین و مدیریت آموزش در شرایط شیوع ویروس کرونا را ضروری دانست و افزود: توانمندی سازی و بروز رسانی همکاران فرهنگی متناسب با فناوری نوین نیز ضورتی انکار ناپذیر است.

حسین براهویی بابیان اینکه حفظ سلامتی دانش آموزان در شرایط فعلی اولویت اصلی ما در مدارس است گفت: اگر خشت مدارس از طلا باشد چنانچه دانش آموز خلاق، پرسشگر و مطالبه گر پرورش ندهیم مدرسه هیچ دستاوردی برای جامعه نخواهد داشت.

وی افزود: آموزش نباید در این شرایط دچار وقفه شود و دانش آموز باید روند یادگیری خود را مدیریت کند و خود را با شرایط جدید منطبق سازد.

براهویی با بیان اینکه رکود در آموزش آثار زیانباری را برای جامعه و توسعه کشور در پی دارد خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تمامی آمال و آرزوهای جامعه، آموزش و پرورش و اولیا دانش آموزان در مدرسه محقق می شود سیاست کلی آموزش و پرورش ایجاد مدارسی کار آمد و فعال است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟