میزبانی اجلاس سازمان جهانی گردشگری به کاهش خشونت در شهر کمک می کند

گردشگری / فخاری با اشاره به اینکه از زاویه فوریت از این طرح دفاع می‌کند، افزود: در شرایطی روز به روز شرایط بر کشور و جامعه ما بنا بر عوامل داخلی و خارجی دشوار می‌شود، یکی از میدان‌ها و زمینه‌های گشایش و باز نگاه‌داشتن فضای ارتباط برای مردم، دقیقا همین گردشگری است و این رویداد می‌تواند ضمن کنشگری تهران به‌عنوان پایتخت ایران در فضای گردشگری بین‌المللی به ‌نوعی توان و روحیه مردم را تغییر دهد.

به گزارش رکنا، رئیس شورای اسلامی استان تهران با اشاره به خبرهای هر روزه گفت: توان روانی و اجتماعی مردم حدی دارد و اتفاقا رویدادی از این ‌دست می تواند با قید فوریت قابل دفاع باشد. زیرا فضایی برای کاستن از چالش‌ها را فراهم می‌کند. مدیران انجام این رویداد، مدیران گردشگری و دیپلماسی شهری هستند و چه اشکالی دارد که شهرداری تهران در این مورد توانمند و مثبت ترعمل کند.

کمک به کاهش خشونت

فخاری تأکید کرد: تهران فرصت‌های بی‌نظیری دارد و کانون این رویداد به‌خوبی انتخاب‌ شده و مجموعه گردشگری عباس‌آباد می‌تواند فرهنگ، هنر، زیبایی‌ها ، سازگاری ، رواداری ، زندگی‌دوستی و حفاظت از جان، که در فرهنگ کهن مردم ایران‌زمین سابقه دارد را نشان دهد و به کاهش خشونت کمک کند.

گردشگری در تمام دنیا ارزش‌آفرین است

عضو شورای شهر تهران در مورد برگزاری این رویداد گفت: برگزاری شایسته این کار به نوع برنامه ریزی مدیریت شهری بستگی دارد و از مدیریت منطقه عباس‌آباد باید این رویداد را به‌گونه‌ای برگزار کنند که هزینه‌بر نباشد. گردشگری در تمام دنیا ارزش‌آفرین است نه هزینه‌بر و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد متاسفانه مانند سایر کارها شده است که آنچه باید انسجام‌بخش باشد، ضد انسجام شده و آنچه باید ارزش‌آفرین باشد، هزینه‌بر می شود. برنامه‌ریزی اجرای این رویداد به ‌گونه‌ای باشد که شورا بر آن نظارت داشته و چنین رویدایی فرصت بی‌نظیری برای ارزش‌آفرینی و بهبود وضعیت است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟