شورای صنفی دانشگاه ها باید در چارچوب قوانین و مقررات باشند

وزارت علوم / به گزارش رکنا، در این نشست که در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر خراسانی ضمن عرض خیر مقدم به افراد شرکت کننده در نشست، با اشاره به فعالیت‌های رسمی و غیررسمی شورای صنفی کارکنان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در سال‌های گذشته، اظهار داشت: در این خصوص بارها تاکید شده است که آن شورای صنفی مورد تایید وزارت علوم می‌باشد که در چارچوب قوانین و مقررات در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شکل بگیرد.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت علوم اظهار امیدواری کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا انشالله جلسات بعدی نمایندگان کارکنان دانشگاه‌ها با مسئولان اداری و پشتیبانی وزارت علوم به صورت مجازی برگزار شود.

نمایندگان کارکنان دانشگاه‌های شرکت کننده هم، اهم مسائل خود را حول سه محور: جایگاه شورای صنفی کارکنان، افزایش حقوق و مزایای اعضای غیر هیئت علمی دانشگاه‌ها وتبدیل وضعیت کارکنان قراردادی به پیمانی مطرح کردند.

در پایان این نشست مقرر شد این جلسات به صورت منظم و با دستور کار مشخص تشکیل شود و مطالبات قانونی کارکنان با همراهی و همفکری شورای صنفی و مسئولان ستاد وزارت پیگیری شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟