آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش / ۲۰ شهریور

استخدام / عبدالرضا بندری گفت: امسال ۵۷۰ نفر در ۳۲ کد رشته برای مقاطع ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان‌ها استخدام می‌شوند.

بومی شدن جذب نیرو

به گزارش رکنا، وی اضافه کرد: امسال شرایط استخدام یک تفاوت عمده نسبت به سال قبل دارد و آن جذب نیروی بومی است و نیرو از خارج استان جذب نخواهند شد پس داوطلبان نسبت به انتخاب کد منطقه جغرافیایی محل خدمت خود دقت داشته باشند، زیرا تعهد خدمت ۱۰ ساله است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی ادامه داد: امسال در مقطع ابتدایی ۲۴۴ نفر استخدام می‌شوند و محدودین جنسیت برداشته شده پس در این مقطع هر فرد براساس مدرک تحصیلی و کدجغرافیایی خود ثبت نام می‌کند. در دیگر رشته‌ها نیز بسته به نیاز منطقه استخدام می‌شوند.

بیشترین جذب نیرو در عسلویه

بندری بیان کرد:در این آزمون دو برابر ظرفیت از طریق آزمون کتبی انتخاب و نفرات برگزیده پس از گزینش معرفی خواهند شد ۳۰ درصد نمره مربوط به مصاحبه و ۷۰ درصد مربوط به آزمون کتبی است بیش‌ترین جذب نیرو در شهرستان‌های عسلویه و دشتستان با ۴۳ نفر و کم‌ترین مربوط به کاکی و بردخون با ۱۸ نفر است.

وی اظهار داشت: نیروهی خرید خدمت و حق التدریس هم هم از آنجایی که در مدارس شاغل هستند، می‌توانند به صورت آزاد در این آزمون شرکت کنند، اما در صورت پذیرفته شدن هنگام مصاحبه، سابقه تدریس آن‌ها به عنوان یک الویت در نظر گرفته می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟