بارش‌های پراکنده در برخی مناطق کشور

به گزارش رکنا ، کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی گفت: این بارش‌ها در مناطقی می‌تواند با رعد و برق و تندبادهای لحظه‌ای همراه باشد.

«امین حسین نقشینه» امروز (پنجشنبه) با اشاره به اینکه امروز و فردا مناطقی از شمال غرب، ‌ غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس با بارش همراه خواهد بود، ادامه داد: مقدار بارش در آذربایجان شرقی و اردبیل بیشتر از سایر مناطق کشور است.

به گفته نقشینه، ‌موج اصلی این بارش بر روی کشورهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار دارد و از همین رو در روزهای آینده به دلیل افزایش آب ورودی به رودخانه‌ها، افزایش سطح آب در مسیل‌ها و رودخانه‌هایاین استان‌ها قابل پیش‌بینی است.

این کارشناس هواشناسی به کشاورزان استان‌های شمال غرب کشور (آذربایجان غربی، ‌آذربایجان شرقی و اردبیل) جهت انبار کردن و نگهداری محصولات کشاورزی که در محیط روباز نگهداری می‌شوند، هشدار داد.

وی افزود: بارش‌ها روز شنبه به نقاطی از شمال غرب کشور، ‌ ارتفاعات البرز غربی و زاگرس مرکزی محدود خواهد بود.

نقشینه پدیده غالب روزهای آینده در شرق و جنوب شرق را گرد و خاک و وزش باد عنوان کرد و گفت: به ویژه در زابل باد شدید و وقوع گرد خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در سه روز آینده هوای تهران صاف و نیمه ابری است و در ارتفاعات تهران بارش پراکنده انتظار می‌رود. بیشنه هوای تهران برای امروز ۳۳ درجه و روزهای جمعه و شنبه ۳۲ درجه خواهد بود و کمینه دما در ایستگاه مهرآباد برای امروز ۲۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه برای مناطق شمال شرق کشور نیز پیش‌بینی کاهش دما در روزهای آینده را اعلام کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟