حفظ زیستگاه یوز ایرانی، اولین اولویت سازمان حفاظت محیط زیست

یوز ایرانی / به گزارش رکنا، کیومرث کلانتری در نشست برخط معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با استا‌های یوزخیز با بیان این که یوز ایرانی، گونه ای پرچم هست، گفت: تمام هم و غم سازمان بر این است که یوز ایرانی را از خطر انقراض نجات دهد و برای اینکه این گونه به سرنوشت دو گربه سان دیگر یعنی شیر ایرانی و پلنگ مازندران دچار نشود، از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

کلانتری در ویدئوکنفرانس با مدیران کل استان‌های یوزخیز، انتقال موفقیت آمیز سه قلاده یوز از اسارت به زیستگاه طبیعی را از دستاوردهای این معاونت دانست و اظهار داشت: مشاهده چهار خانواده یوز در پارک ملی توران خبر خوشی برای مردم و دوستداران محیط زیست است که نشان از درستی راهبرد توجه به زیستگاه است.

مذاکره با سازمان ملل متحد

وی با اشاره به تلاش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برای حفظ یوز، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در این خصوص با برنامه عمران ملل متحد «UNDP» مذاکرات و رایزنی داشته است. همچنین به زودی پروژه ای بین المللی با طرف ایتالیایی شروع خواهد شد و منتظر پاسخ ایتالیایی ها هستیم.

کلانتری در پایان از درخواست صندوق ملی محیط زیست برای حمایت از یوز ایرانی خبر داد.

در ادامه این جلسه که مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست نیز در آن حضور داشت، مدیران کل استان‌های سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان‌های شمالی، رضوی، و جنوبی، ضمن گرامی داشتن روز ملی یوز، به صورت ویدئو کنفرانس، دستاوردهای استان خود را در خصوص یوز ایرانی بیان و مشکلات محلی را در این زمینه با معاون سازمان مطرح کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟