رفع مشکل کلینیک های دامپزشکی بعد از جلسه شهردار تهران و رئیس سازمان دامپزشکی کشور

به گزارش رکنا ، آقای علی‌صفر ماکنعلی  با اشاره به پملپ کلینیک‌های دامپزشکی در مناطق شهری و سلامت محور به حساب نیاوردن این مراکز توسط وزارت بهداشت و شهرداری افزود: در این خصوص شهرداری تهران از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استعلامی گرفته است و بر این اساس واحد حقوقی وزارت بهداشت نیز در پاسخی غیرقابل انتظار اعلام کرد که کلینیک‌های دامپزشکی سلامت محور نیستند.

وی اضافه کرد: در همین راستا هم شهرداری تهران ضمن پلمپ مراکز بهداشتی دامپزشکی اجازه فعالیت به آن‌ها نمی‌دهد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: این در حالیست که فعالیت دامپزشکان و کلینیک‌های دامپزشکی مانند کلینیک‌های انسانی جزء فعالیت‌های سلامت‌محور است که حتی بسیاری از بیماری‌های مشترک میان انسان و دام در آن‌ها پیگیری می‌شود و بنظر می‌رسد واحد حقوقی وزارت بهداشت از زاویه‌ای دیگر به این موضوع نگاه کرده و حکم درستی نداده است.

ماکنعلی تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته، مقرر شده جلسه‌ای با حناچی شهردار تهران در روز‌های آینده برگزار کنیم تا در این ارتباط صحبت شود و دامپزشکان با توجه به نقش سلامت محوری که دارند بتوانند در مناطق شهری فعالیت کنند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که صورت می‌گیرد امیدواریم از هفته آینده مشکل دامپزشکان برای فعالیت در مناطق شهری حل شود و کلینیک‌های دامپزشکی به فعالیت خود ادامه دهند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟