شرط وزیر علوم برای حضور دانشجویان در دانشگاه

دانشگاه / منصور غلامی با اشاره به بازگشایی دانشگاه ها تا ۲ هفته آینده، اظهار داشت: با تجربه نیم سال تحصیلی گذشته، آموزش سال تحصیلی جدید دانشگاه ها بر پایه مجازی طراحی شده است.

پذیرش حضوری، فقط با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت

به گزارش رکنا، وی افزود: در دستورالعملی که برای هماهنگی بین دانشگاه ها ارسال شده است، مراکز آموزش عالی باید بر اساس امکانات خود برای پذیرش حضوری دانشجویان برنامه ریزی کنند و در قالب پروتکل های وزارت بهداشت اجازه دارند اگر شرایط مناسب بود دانشجویان را به صورت حضوری بپذیرند.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه امکان حضور دانشجویان در دانشگاه ها باید برای مقطع تحصیلی مختلف فراهم شود، گفت: عده ای از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای به پایان رساندن پایان نامه و رساله خود نیاز به محیط تجربی دانشگاه و آزمایشگاه ها دارند و باید در دانشگاه حضور یابند. همانطور که در ترم تحصیلی گذشته هم این موضوع لحاظ شد.

حضور نو دانشجویان در دانشگاه

غلامی همچنین پیشنهاد خود در خصوص حضور نودانشجویان به دانشگاه ها را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد من به دانشگاه ها این بود که برای پذیرش حضوری دانشجویان ورودی جدید برنامه ریزی کنند تا این دانشجویان بتوانند چند هفته ای در محیط دانشگاه خود حضور یابند.

به گزارش رکنا، همزمان با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در کشور، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در روزهای ابتدایی آغاز نیمسال دوم سال تحصیلی گذشته کلاس های حضوری را تعطیل کرده و به سمت کلاس های الکترونیکی و مجازی حرکت کردند.

بر اساس اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نیم سال تحصیلی گذشته ۹۰ درصد دانشجویان در آموزش های مجازی شرکت کردند و ترم دوم را به پایان رساندند.

حال سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با اعلام وزارت علوم از ۱۵ شهریورماه به صورت مجازی آغاز می شود؛ دانشجویان ورودی جدید هم از هفته ابتدایی آبان ماه و بعد از اعلام نتایج باید منتظر اعلام زمان شروع ثبت نام از سوی دانشگاه ها باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟