شورای شهر پیگیر تخلف حذف کلمه اسلامی از میدان جمهوری اسلامی/ شهرداری پاسخگو باشد

میدان جمهوری اسلامی / الهام فخاری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، درباره حذف کلمه «اسلامی» از میدان جمهوری اسلامی در تهران، اظهار داشت: از شهرداری منطقه و واحد ارتباطات شهرداری تهران درباره این موضوع توضیح خواسته‌ام ولی در حال حاضر هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نشده است.

به گزارش رکنا، وی افزود: دستکاری نام‌های مصوب در شناسنامه هویتی بخش‌های مختلف تهران غیرقانونی است و چه سهوی و چه عمدی باید موضوع حذف کلمه اسلامی از میدان جمهوری اسلامی پیگیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: نام کوچه‌های تهران حتی اگر نام گل باشد جزو شناسنامه هویتی شهر است و دستکاری،‌ مخدوش کردن و نام‌زدایی آن غیرقانونی است حالا چه برسد به اینکه نامی از میدانی در پایتخت مربوط به نماد رسمی کشور باشد.

بررسی دلیل حذف واژه اسلامی از میدان جمهوری اسلامی

فخاری بیان داشت:‌ دستکاری در نام‌های مصوب شناسنامه هویتی شهر زیر ذره‌بین شورا است و باید حتماً چرایی حذف نام «اسلامی» از خیابان جمهوری اسلامی بررسی شود.

وی گفت:‌ مدیران حوزه مرتبط حتماً باید در این زمینه به مردم و شورای شهر پاسخگو باشند و هر کوتاهی یا شیطنت در این زمینه قابل پیگیری است. به‌ویژه که حاشیه‌سازی در شرایطی سخت زندگی مردم غیراخلاقی هم هست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به نام شهدا بر تابلوهای معابر و خیابان‌های پایتخت گفت:‌ مردم قدرشناس‌تر از گذشته نسبت به خانواده شهدا و نام شهدا حساس هستند و جامعه ایرانی خودش را خانواده هر شهید می‌داند و شورای شهر در مورد نامگذاری معابر به نام شهدا نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهد و پیگیری چنین موضوعاتی وظیفه اعضای شورا محسوب می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟