متناسب با تعداد دانش‌آموز برای حضور در مدرسه تصمیم‌گیری می‌شود

دانش آموزان / محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: سال گذشته که با موضوع کرونا مواجه شدیم، ۷۰تا ۷۵درصد از محتوای آموزشی آموزش داده شده بود و مابقی آن از طریق تلویزیون تولید و ضبط شد اما امسال از ۱۵شهریور کار آموزش را آغاز می‌کنیم و از ابتدای سال تحصیلی دروس در تمام پایه‌ها آموزش داده خواهد شد.

5 روش آموزش در سال تحصیلی جدید

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: با اضافه شدن به محتوای آموزشی تولید شده در سال گذشته مجموعه کاملی از تولیدات برنامه آموزشی را خواهیم داد که گام بزرگی در جهت عدالت آموزشی خواهد بود. امسال نیز برنامه‌ای برای شروع سال تحصیلی داریم و متناسب باوضعیت هر منطقه و پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت تا جایی که بتوانیم کلاس‌ها را به صورت حضوری برگزار خواهیم کرد و اگر نتوانیم به صورت حضوری برگزار کنیم، از طریق آموزش تلویزیونی، شبکه رادیویی، شبکه شاد و تولید بسته‌های آموزشی امر آموزش را پیش خواهیم برد.

مراجعه به معلم ها برای رفع اشکال

وزیر آموزش و پرورش درباره تعاملی شدن آموزش‌ها گفت: اینطور نیست که برای همیشه امکان حضور دانش‌ آموزان وجود نداشته باشد. در حال حاضر پروتکل‌ها می‌گویند تعداد محدودی دانش آموز باید در کلاس‌ باشند تا بتوانیم برای آنان کلاس حضوری داشته باشیم. همچنین فرصتی در اختیار معلمان قرار می‌دهیم تا دانش‌آموزان برای رفع اشکال نیز به آنان مراجعه کنند.

حاجی میرزایی افزود: در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی محتوای تمام پایه‌های بررسی و مشخص شده است که چه بخشی باید به صورت حضوری و چه بخشی به صورت غیرحضوری ارائه ‌شود لذا متناسب با تعداد دانش‌آموز، مساحت کلاس و امکان رفت و آمد منطبق با پروتکل وزارت بهداشت برای حضور دانش‌ آموزان تصمیم‌گیری می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟