ساخت اماکن ورزشی در مدارس اولویت آموزش و پرورش

آموزش و پرورش / حمیدی گفت: باید مانند فراگیری خواندن و نوشتن به تحرک فیزیکی دانش‌آموزان در آموزش و پرورش توجه کنیم.

به گزارش رکنا، مهرزاد حمیدی در مراسم افتتاح زمین چمن دبیرستان «حمزه سیدالشهدا» در محله فرهنگیان فاز ۲ شهر کرمانشاه افزود: آموزش و پرورش با در اختیار داشتن ۳۳ هزار دبیر تخصصی ورزشی پتانسیل فراوانی برای آموزش ورزشی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف دارد که باید با احداث مجموعه‌های ورزشی در داخل مدارس از این نیروی عظیم به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شویم.

وی ساخت اماکن ورزشی در داخل مدارس را باعث کاهش هزینه‌های زمان و ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و بهره‌گیری بیشتر از تخصص مربیان ورزشی عنوان کرد و گفت: باید در جایی سرمایه‌گذاری ورزشی کرد که مخاطب باشد یعنی در مدارس که به آسانی دانش‌آموزان و کودکان و نوجوانان حضور دارند و می‌توانند از آن استفاده کنند.

اهمیت طرح غربالگری سلامت دانش‌آموزان سنجش وزن و چاقی آنان

وی در ادامه به طرح غربالگری سلامت دانش‌آموزان سنجش وزن و چاقی آنان اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای این طرح به ویژه در ایام کرونا بسیار مهم است و آموزش و پرورش در تلاش است با تولید محتواهای ورزشی از طریق شبکه دانش‌آموزی شاد والدین و دانش‌آموزان را به داشتن تحرک و توجه به سلامت وادار کنیم.

حمیدی، دانش‌آموزان را سرمایه‌های آینده و اصلی کشور دانست و گفت: آموزش و پرورش با اجرای طرح‌هایی مانند المپیاد ورزشی، کانون‌های ورزشی، ورزش صبحگاهی و طرح چابک درصدد فراهم کردن زمینه‌های شادابی و نشاط و سلامت دانش‌آموزان است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟