برگزاری با شکوه آئین های عزاداری دانشگاهیان مطابق دستورالعمل های بهداشتی

عزاداری / در ابتدای این جلسه دکتر غفاری با یادآوری فرارسیدن ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و آغاز هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت: نهضت عاشورا پیوند وثیقی با امر به معروف و نهی از منکر داشت و به نوعی ترویج خوبی ها و پرهیز از منکرات و بدیها تلقی می شود.

به گزارش رکنا، وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های مرتبط با حوزه امر به معروف و نهی از منکر افزود: طبعاً با شرایط جدید و اوضاع و احوال امروز جامعه نمی توان از کلیشه های سابق در این خصوص بهره برد و لازم است با توجه به شرایط امروز جامعه و دانشگاه در این خصوص بازنگری هایی انجام شده و به تناسب شرایط موجود بازطراحی لازم برای احیای این فریضه الهی صورت پذیرد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت علوم با اشاره به هماهنگی موضوعات مرتبط با حوزه امر به معروف و نهی از منکر با موضوع حکمرانی مطلوب که امروزه در دنیا مطرح می باشد به پیگیری ها و اقدامات انجام شده در حوزه مسؤولیت اجتماعی دانشگاهیان اشاره کرد و افزود: مسئولیت اجتماعی در حوزه دانشجویی در قالب توانمندسازی، مهارت افزایی، مشارکت در فعالیت های سازنده، حضور در رویدادها و رخداد های ارزشی که دانشجویان را به سوی کنشگری و رفتارهای مطلوب سوق می دهد پیگیری می شود که می توان این اقدامات را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارزیابی نمود.

برگزاری باشکوه نمازهای جماعت و مراسم عزاداری

دکتر غفاری با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، خواستار برگزاری باشکوه نمازهای جماعت و مراسم عزاداری توسط دانشگاهیان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و ضوابط ابلاغی از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شد.

در این جلسه دکتر نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع، دکتر پالیزبان، رئیس مرکز حراست، دکتر رحمانی، مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، دکتر عبداللهی نژاد، مدیر کل روابط عمومی، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و دکتر جعفرپور، رئیس بسیج اساتید حضور داشتند و به تبادل نظر پیرامون عملکرد سالیانه شورا و اقدامات لازم در خصوص هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

همچنین در پایان جلسه احکام اعضای جدید شورای امر به معروف و نهی از منکر توسط ریاست شورا به ایشان اعطاء شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟