تحقق شفافیت با ورود به بورس و رقابتی شدن استخدام و انتصابات / استخدام رقابتی 4000 نفر

بورس / مصطفی سالاری در مراسم رونمایی از سامانه‌های شفافیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ورود شرکت‌های تابعه این سازمان به بورس گام بلندی برای افزایش شفافیت در حوزه سرمایه‌گذاری سازمان تامین اجتماعی است و در هیچ عرصه‌ای شفافیت فعالیت اقتصادی به اندازه بورس نیست.

به گزارش رکنا، وی از افزایش شفافیت در فرآیندهای مدیریتی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم که در فعالیت‌ها و برنامه‌های کاری سازمان تامین اجتماعی تقسیم وظایف و زمان دقیق شروع و تکمیل کارها با شفافیت مورد توجه قرار دارد و امکان بررسی و ارزیابی دقیق و پاسخگویی نیز به نحو مطلوب فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ادامه برگزاری آزمون‌های مدیران آینده را از اقدامات موفق این سازمان در زمینه شناسائی بهترین نیروها برای انتصاب در مسئولیت‌های مدیریتی دانست و اظهار داشت: انتصابات بیش از آنچه به آن می‌پردازیم مهم است و اگر مدیران را مبتنی بر رقابت و شایسته سالاری منصوب کنیم، امکان ایجاد تحول مثبت و اجرای موفق برنامه‌ها در سازمان فراهم می‌شود. در سال جاری ۳۰۰ انتصاب مدیریتی طی سال جاری داشته‌ایم که همه آنها از طریق آزمون سازمان سنجش و کانونهای ارزیابی انجام شده است.

استخدام رقابتی 4000 نفر

سالاری ایجاد فضای رقابتی و شفاف در استخدام نیرو را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سازمان تامین اجتماعی برشمرد و گفت: استخدام در این سازمان تنها مبتنی بر رقابت و آزمون انجام می‌شود و در روزهای آینده ۴۰۰۰ نفر به همین طریق جذب می‌شوند.

وی راه‌اندازی بورس املاک و انجام معاملات املاک از طریق بورس را اقدامی بسیار مهم در راستای افزایش شفافیت و مقابله با فساد دانست و گفت: امیدواریم به جایی برسیم که همه کارهای ما قابل ارزیابی باشد و امکان پاسخگویی کامل فراهم شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟