آموزش و پرورش بستر انس دانش‌آموزان با قرآن را مهیا می کند

قرآن / محسن حاجی میرزایی در آیین اختتامیه سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور که در فضای مجازی بستر شاد و همچنین از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد، بر تحکیم پیوند دانش آموزان با قرآن تأکید و اظهار کرد: بخشی از مسئولیت تربیت فرزندان با والدین است لذا با توجه به شرایط، جامعه گسترش‌یافته و نسل ما را در معرض مخاطرات قرار داده است.

به گزارش رکنا، وی مأنوس کردن دانش آموزان با قرآن را یکی از گام‌های مهم در مقوله تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان دانست و افزود: باید زمینه این موضوع را در آموزش‌وپرورش بیش‌ازپیش فراهم کنیم؛ بنابراین تکلیف خانواده‌ها است که فرزندانشان را با قرآن آشنا کنند و آنان را از مخاطرات مصونیت ببخشند تا برای زندگی سالم و مبتنی بر باورهای دینی آماده شوند.

حاجی میرزایی بابیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین موظف هستیم دانش‌آموزان را به سمت تربیت سوق دهیم و در این مسیر همه ساحت‌های تربیتی را موردتوجه قرار دهیم، اظهار کرد: در اهداف درسی توجه به قرآن، عترت و نماز در تمام پایه‌های تحصیلی مورد توجه بوده است، لذا امیدواریم بتوانیم این مسئولیت را به نحو شایسته انجام دهیم.

کرونا زیست بوم جدیدی به وجود آورده است

وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: شرایط کرونا باعث شده که وارد زیست‌بوم جدیدی شویم چنانکه در ابتدای شیوع کرونا مسیرهای گذشته ما مسدود و امکان حضور دانش‌آموزان در نیمه دوم سال تحصیلی متتفی شد بنابراین برای استمرار فعالیت‌های آموزشی و پرورشی شبکه شاد را طراحی و راه‌اندازی کردیم.

وی در پایان ارتباط دانش‌آموزان با اینترنت و ورود به فضای گسترده مجازی را یکی از دغدغه‌های والدین برشمرد و اظهار کرد: تلاش کردیم در بستر شاد فضای امنی ایجاد کنیم تا نگرانی خانواده‌ها در این خصوص رفع شود همچنین سعی کردیم ظرفیت شاد را برای توسعه فعالیت‌های قرآنی ارتقا دهیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟