نوسازی ۵۰۰۰ کامیون برون شهری کلید خورد / اولویت با کامیون های بالای 50 سال

کامیون / آیین امضای قرارداد سه‌جانبه نوسازی پنج هزار دستگاه ناوگان حمل ونقل برون‌شهری کالا، روز چهارشنبه، ۲۲ مردادماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه وشهرسازی، عبدالهاشم حسن‌نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای، حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات و بخش خصوصی در محل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش رکنا، بر اساس این قرارداد، تعداد پنج هزار دستگاه کامیون، کشنده و کانتینرهای یخچالی در یک دوره ۲۰ ماهه نوسازی می‌شود. به گفته مسئولان سازمان راهداری در این مرحله اولویت با کامیون‌های بالای ۵۰ سال خواهد بود و بر این اساس به مالکان این دست از کامیون‌ها، پیامک نیز فرستاده شده است.

میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این قرارداد حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان ذکر شده است. بانک صادرات نیز معادل ۸۰ درصد قیمت کامیون نو را تسهیلات پرداخت می‌کند. سود این تسهیلات ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۹ درصد دیگر را خریدار می‌پردازد.

به گفته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، تعداد ناوگان کالا برون شهری هم‌اینک ۳۸۷ هزار دستگاه است که ۵۲ هزار دستگاه از آن عمر بالای ۴۰ سال دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟